چیلان آنلاین
کدخبر : ۳۹۵۱۷
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۷ آذر ماه ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸:۳۹
شفاف‌سازی شرکت فولاد مبارکه
فولاد مبارکه با ارسال اطلاعیه‌ای به سامانه کدال بورس در مورد عرضه سبد تلفيقي ورق داخلي-وارداتي در بورس کالا و اعمال محدودیت در مصرف گاز در شرکت‌های فولادی شفاف‌سازی کرد.
عرضه سبد تلفیقی ورق داخلی-وارداتی در بورس کالا به چه صورت خواهد بود؟/ محدودیت گاز در حد سال گذشته، تولید فولاد خام در شرکت فولاد مبارکه را ۵۰۰ هزار تن کاهش می‌دهد
به گزارش چیلان، فولاد مبارکه با ارسال اطلاعیه‌ای به سامانه کدال بورس در مورد عرضه سبد تلفيقي ورق داخلي-وارداتي در بورس کالا و اعمال محدودیت در مصرف گاز در شرکت‌های فولادی شفاف‌سازی کرد. متن کامل توضیحات شرکت فولاد مبارکه به شرح زیر است: شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان عرضه کننده عمده ورق‌های فولادی در کشور به منظور تأمین کامل تقاضای بازار، براساس الگوی جدید وزارت صمت اقدام به عرضه سبد تلفیقی ورق داخلی-وارداتی در بورس کالا می‌نماید. ترکیب عرضه با در نظر گرفتن نیاز بازار و مقادیر تولید شرکت فولاد مبارکه و سایر شرکت های تولید کننده در بازار تعیین می گردد. عرضه تلفیقی به نحوی پیش بینی شده که پنج واحد از محل تولیدات شرکت و یک واحد از محل واردات تامین می شود. نرخ پایه عرضه بر اساس میانگین وزنی قیمت پایه عرضه تولیدات شرکت و قیمت تمام شده واردات تعیین خواهد شد و محدودیتی برای رقابت و سقف قیمتی در بورس کالا اعمال نخواهد شد. در این روش محدودیتی از نظر ابعاد و کیفیت وجود نخواهد داشت و واردات تا حدی که نیاز بازار به طور کامل تأمین شود افزایش خواهد یافت. حداقل مقدار واردات در نظر گرفته شده 60 هزار تن محصولات گرم و 30 هزار تن محصولات سرد می باشد که متناسب با نیاز صنایع پایین دستی و ظرفیت نوردکاران داخلی متغیر خواهد بود. منابع ارزی لازم جهت واردات از محل صادرات شرکت و در صورت نیاز از محل صادرات سایر شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو با نرخ سامانه نیما تامین خواهد شد.
همچنين درخصوص اخبار منتشر شده در فضاي مجازي مبني بر اعمال محدوديت در مصرف گاز در شرکت هاي فولادي، به اطلاع مي‏رساند در حال حاضر برنامه‌‏اي جهت اعمال محدوديت در مصرف گاز به شرکت ابلاغ نشده است؛ ولي چنانچه محدوديتي مشابه سال گذشته اعمال گردد، پيش بيني مي‌‏شود توليد فولاد خام حداقل به ميزان 500 هزار تن کاهش يابد. لازم به ذکر است با برنامه ريزي انجام شده و درصورت کاهش يا توقف احتمالي توليد، مقادير توليد محصولات نهايي (شامل کلاف گرم و سرد) با کاهش قابل توجهي مواجه نمي شود و در صورت لزوم کسري فولادخام مورد نياز از محل ذخيره استراتژيک شرکت و يا واردات جبران خواهد شد.
 
اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .