چیلان آنلاین
کدخبر : ۴۳۰۷۷
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱:۳۷
مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ذوب آهن اصفهان گفت: تولید محصولات نهایی ذوب آهن در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۴۰۹ هزار و ۳۰۶ تن بوده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته ۶ درصد رشد داشته و تولید فولاد نیز با ۶۶۲ هزار ۲۵۴ تن تولید، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.
جزئیات رشد تولید ذوب آهن اصفهان در سه‌ماهه نخست سال جاری
به گزارش چیلان،مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان، با اشاره به افزایش تولید این شرکت در بهار امسال نسبت به سه ماهه ابتدای سال گذشته و همچنین رکوردهای این مجتمع عظیم صنعتی در بخش های مختلف در ابتدای سال جاری ابراز امیدواری نمود که در سال ۱۴۰۱ دست یابی  به سه میلیون تن چدن در این شرکت را شاهد باشیم.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان در خصوص افزایش تولید این شرکت در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت در سال گذشته گفت : ذوب آهن با تولید ۷۳۹ هزار و ۱۵۶ تن چدن نسبت به برنامه یک درصد و نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ نیز ۷ درصد رشد داشته است .

وی افزود: تولید محصولات نهایی این شرکت در سه ماهه ابتدای سال جاری ۴۰۹ هزار و ۳۰۶ تن بوده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته ۶ درصد رشد داشته و تولید فولاد نیز با ۶۶۲ هزار ۲۵۴ تن تولید، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است . تولید آگلومره در این مدت ۸۵۵ هزار و ۲۹۴ تن بوده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته ۸ درصد رشد را نشان می دهد و تولید کک نیز برابر با سه ماهه اول ابتدای سال گذشته بود که با توجه به مشکلات تامین زغال سنگ در ابتدای سال جاری، تولید مناسبی محسوب می شود.

مهندس تولائیان اظهار داشت: این میزان تولید به غیر از تولید چدن که یک درصد از برنامه جلوتر است در سایر موارد نزدیک به برنامه سال جاری است . با وجود مشکلات ابتدای سال جاری در بخش حمل مواد اولیه و سایر محدودیت ها ، این میزان تولید نشان از همت والای تلاشگران ذوب آهن دارد که امید است بتوانیم تا پایان سال تولید سه میلیون تن را به عنوان هدف اصلی شرکت تحقق بخشیم.

شایان ذکر است بر اساس گزارش ذوب آهن اصفهان در سامانه کدال، این شرکت در سه ماهه نخست امسال بیش از ۵ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان فروش داخلی و بیش از ۴هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان فروش صادراتی داشته که هر دو در مقایسه با ارقام فروش مدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار هستند.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .