چیلان آنلاین
کدخبر : ۵۵۳۵۳
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱:۱۷
اختصاصی چیلان
چین در 9 ماهه نخست سال 2023 با نزدیک به 32 درصد رشد سالانه  66 میلیون و 820 هزار تن فولاد صادر کرد. در همین حال واردات فولاد به این کشور نزدیک به 32 درصد کاهش داشت.
تجارت فولاد چین در 9 ماه نخست 2023 / افزایش صادرات و کاهش واردات تا چه میزان پیش رفت؟ / اصلی‌ترین مقاصد صادراتی کدام کشورها هستند؟
به گزارش چیلان، بنا بر داده‌های انجمن آهن و فولاد چین، در 9 ماه نخست سال جاری میلادی (ماه‌های ژانویه تا سپتامبر) شرکت‌های فولادی چین صادرات محصولات خود را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 31.8 درصد افزایش دادند و به 66 میلیون و 820 هزار تن رساندند. فولادسازان چین در ماه نهم (سپتامبر) سال 2023، 8 میلیون و 60 هزار تن فولاد صادر کردند که این حجم از صادرات نسبت به ماه هشتم سال (اوت) 2.6 درصد کاهش داشت. میانگین قیمت‌ صادرات فولاد در ماه اوت 814.2 دلار در تن بود، این قیمت 3.5 دلار برابر 0.4 درصد رشد ماهانه را تجربه کرده بود. واردات فولاد به چین در 9 ماهه اول سال جاری میلادی واردات فولاد به چین به 5 میلیون و 700 هزار تن رسید، این حجم از واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31.7 درصد کاهش داشت. حجم واردات در ماه‌های سپتامبر و اوت 640 هزار تن در هر ماه بود. در ماه سپتامبر فولاد با میانگین قیمت 1633.3 دلار در هر تن به چین وارد شد، این رقم نسبت به ماه گذشته 2.2 درصد کاهش داشت. شاخص‌های موثر بر صادرات قیمت پایین محصولات فولادی چین نسبت به دیگر کشورهای صادرکننده فولاد و پایین بودن حجم تقاضای داخلی اصلی‌ترین شاخص‌های تاثیرگذار بر صادرات فولاد چین هستند و فولادسازان را به بازارهای خارجی تحریک و ترغیب می‌کنند. در داخل چین به دلیل ضعف تقاضای فولاد از سوی بخش ساخت و ساز تقاضای داخلی برای محصولات فولادی کم است. اصلی‌ترین مقاصد صادراتی فولاد چین را آسیای جنوب شرق، خاورمیانه، آسیای جنوبی و آمریکای مرکزی تشکل می‌دهند، زیرا صادرکنندگان چینی با کمترین موانعی صادراتی در این مناطق رو‌به‌رو هستند. در نهایت پیش‌بینی می‌شود در پایان سال 2023 میلادی صادرات فولاد چین نسبت به کل سال گذشته رشد 10 درصدی داشته باشد و به 72 میلیون تن برسد. بنابراین هر چند در نیمه دوم سال جاری میلادی حجم صادرات نسبت به ماه‌های نخست به تدریج کاهش پیدا می‌کند اما از مدت مشابه سال گذشته بیشتر خواهد بود.
اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .