چیلان آنلاین
کدخبر : ۶۰۸۲
مرتبط با : بدون دسته
تاریخ : ۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸:۰۴
تست سرد بر روی ریل ملی انجام شده و تولید آن به مرحله افتتاح رسیده است.
ریل ملی به مرحله افتتاح نزدیک شد

به گزارش  چیلان ، محمدرضا کجباف، سخنگوی ذوب آهن با بیان این مطلب گفت: تامین نیاز سالانه ۱۵۰ هزار تنی راه آهن به ریل برای ذوب آهن کار آسانی است.

وی پیشرفت فیزیکی ریل ملی را بیش از ۹۹ درصد اعلام کرد و افزود: امیدواریم تا پایان مرداد ماه تولید این خط آغاز شود تا علاوه بر اینکه کل نیاز ریل شرکت راه آهن تامین شود، در بخش ریل به خود کفایی برسیم.

کجباف کل نیاز راه آهن در ریل را حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تن دانست واظهار داشت: براساس برنامه پنجم توسعه، نیاز سالیانه راه آهن به شرط تحقق اهداف، ۱۵۰ هزار تن است که تامین این میزان برای ذوب آهن کار سختی نیست.

کجباف در گفت و گو با ماین نیوز نیز گفت: سعی بر این است در مرداد ماه و همزمان با میلاد امام رضا (ع) – ۲۴ مرداد ماه – پروژه تولید ریل به مرحله نهایی و تست گرم برسد.

وی همچنین اظهار داشت: این پروژه به دلیل جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی تولید ریل، پروژه بسیار مهمی است. البته مهمترین دلیل دیگر آن است که هر کشور برای توسعه باید زیرساخت‌های حمل‌ونقلی خود را توسعه دهد. همانطور که از ذوب‌آهن در توسعه صنعت کشور به عنوان پدر صنعت یاد می‌شود، امیدوار هستیم در صنعت حمل‌ونقل و توسعه صنعت ریلی نیز نقش کلیدی و اساسی خود را ایفا کند و امیدوار هستیم سال ۹۶ سالی باشد که توسعه صنعت ریلی کشور با سرعت بیشتری صورت بگیرد.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .