چیلان آنلاین
کدخبر : ۷۸۰۰
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵:۴۴
گزارش چیلان از نشست مشترک دو انجمن فولاد ایران و چین
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، روز گذشته (یک شنبه 18 مهرماه 95) میزبان هیئتی از انجمن آهن و فولاد چین (CISA) بود و در این نشست مسائل مختلفی از جمله زمینه های همکاری دو انجمن، تعرفه ها و عوارض آنتی دامپینگ علیه چین، رده بندی کیفی تامین کنندگان چینی و برنامه چین برای کاهش ظرفیت تولید فولاد مطرح شد.
تامین کنندگان چینی فولاد ایران رده بندی کیفی می شوند

بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با « چیلان » در خصوص این جلسه اظهار داشت: در این جلسه دبیر کل انجمن آهن و فولاد چین و مسئول برگزاری کنفرانس های بین المللی این انجمن حضور داشتند و سعی کردیم زمینه های همکاری که دو انجمن می توانند با یکدیگر داشته باشند را بررسی کنیم.

احرامیان با بیان اینکه از طرف انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران همچنین مسئله گریدبندی و رده بندی کیفی تامین کنندگان چینی مطرح شد، تصریح کرد: بعضا شاهد هستیم که اعضای انجمن و تولیدکنندگان فولاد ایران در زمان خرید ماشین آلات و اقلام مصرفی خود از بازار چین، با مشکلاتی مواجه هستند زیراگریدبندی مناسبی در این زمینه وجود ندارد. طیف شرکت هایی که در حوزه فولاد در چین فعالیت می کنند گسترده است و همین موضوع سبب شده از لحاظ کیفیت و اعتبار کاری تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند.

احرامیان ادامه داد: در این جلسه متوجه شدیم در انجمن آهن و فولاد چین این رتبه بندی درباره شرکت های تامین کننده ماشین آلات و ملزومات مصرفی تولید صورت گرفته و در حال تکمیل است. بنابراین قرار شد تا ارتباطات دو انجمن در این حوزه گسترش یابد و این اطلاعات از سوی CISA در اختیار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران قرار گیرد.

حمیدرضا طاهری زاده، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن فولاد  در گفت و گو با خبرنگار  چیلان ، در خصوص سایر مسائل مطرح شده در این نشست دوجانبه گفت: برنامه چین برای تولید و صادرات فولاد در سال جاری و سال آینده با توجه به تعرفه ها و عوارض آنتی دامپینگ علیه این کشور، پیش بینی چین از روند قیمت های جهانی فولاد و مواد اولیه، برنامه چین برای کاهش ظرفیت تولید فولاد و میزان تحقق این برنامه و افزایش تعاملات و تبادلات اطلاعاتی بین دو انجمن از موضوعاتی بود که در این نشست مطرح و قرار شد در ماه های آتی این جلسات مشترک ادامه پیدا کند.

همچنین این هیئت چینی پس از جلسه با انجمن تولیدکنندگان فولاد، جلسه ای نیز با انجمن سنگ آهن ایران داشته و پیرامون اظهار نگرانی  CISA از کاهش صادرات سنگ آهن ایران به چین، تشکیل کارگروه مشترک آیروپکس و CISA جهت بررسی کاهش واردات سنگ آهن ایرانی به بنادر چین، تمایل انجمن آهن و فولاد چین به بحث در رابطه با موضوع ایجاد کنسرسیوم ایرانی-چینی برای توسعه تولید و صادرات محصولات بالادستی (کنسانتره و گندله) در معادن بخش خصوصی و حضور پررنگ انجمن آهن و فولاد چین در چهارمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران بحث و تبادل نظر کردند.

شایان ذکر است، در پایان این نشست خبرنگار  چیلان  مصاحبه ای با دبیر کل انجمن آهن و فولاد چین (CISA) داشت که در شماره آینده نشریه منتشر خواهد شد.

1

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .