چیلان آنلاین
کدخبر : ۹۸۸۰
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۲۲ دی ماه ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴:۲۷
در سومین نشست واحدهای نبشی و ناودانی محور صحبت ها سیاست اصلاح قیمت فروش و هم پیمانی برای نخریدن شمش بدون فاکتور بود.
نتایج نشست سوم تولیدکنندگان نبشی و ناودانی/ از تعدیل قیمت تا نخریدن بدون فاکتور

سومین جلسه هم اندیشی تولیدکنندگان نبشی و ناودانی  امروز صبح ۲۲ دی ماه در محل انجمن تولیدکنندگان فولاد برگزار شد و حمید رضا طاهری زاده، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص نتایج آن به  چیلان  گفت: در این جلسه مقرر شد تولیدکنندگان نبشی و ناودانی همانند تولیدکنندگان میلگرد تلاش حداکثری را انجام دهند که شمش مورد نیاز خود را از کارخانجاتی که دارای محصولات با کیفیت هستند و فاکتور صادر می کنند خریداری نمایند.

طاهری زاده همچنین با اشاره به روند کاهشی بازار افزود: در این جلسه تصمیم بر این شد کارخانجات از امروز با اندکی کاهش قیمت شروع به فروش محصولات خود کنند و تولیدکنندگان از یک رویه تعدیل قیمت پیروی کنند.

سید رضا شهرستانی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز درباره این جلسه به خبرنگار  چیلان  گفت: شاهد بودیم که برخی واحدها در هفته اخیر به منظور افزایش فروش در بازار، کاهش غیر منطقی قیمت داشتند درحالی که این سیاستی اشتباه است.

وی این رویداد را دلیل متضرر شدن کلیه اعضای رسته دانست و گفت: بنابراین تصمیم گرفته شد تا کف قیمتی با توافق حاضرین در جلسه در نظر گرفته شود تا واحدها قیمت های کف فروش را حتی اگر نتوانند فروشی داشته باشند تثبیت کنند تا بازار به تعادل برسد.

وی در پایان جلسات هم اندیشی را به جهت تبادل نظر بین اعضای انجمن مثبت ارزیابی کرد و گفت: این جلسات سبب خواهد شد شرکت ها تصمیمات مناسبی برای نظارت و کنترل واحدهای خود در زمان فعلی که دوره رکود است و حتی بسیاری از شرکت ها در تامین مواد، نقدینگی و فروش با چالش مواجه هستند اتخاذ نمایند.

شهرستانی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن این درخواست را از اعضا داشت که در این جلسات حضور پر رنگ تری داشته باشند چراکه در این جلسات می توان تصمیمات مفیدی گرفت.

صالح آبادی، مدیرعامل شرکت بهسازان پولادین پاکدشت نیز درخصوص این جلسه به خبرنگار  چیلان  گفت: با توجه به روند کاهشی قیمت های شمش، توافق شد که قیمت های نبشی و ناودانی هم کاهش یابد و به جهت کاهش موجودی شرکت ها چه در بخش مواد اولیه و چه محصول، اکنون زمان خوبی برای پر کردن انبارهاست.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم دیگر در این جلسه علاوه بر موضوع تعدیل قیمت ها، توقف خرید شمش بی کیفیت و بدون فاکتور بود.

11

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .