طرح انتقال گاز به فولاد سبزوار در مرحله آزمایش خطوط است
عملیات اجرای طرح انتقال گاز به فولاد سبزوار با اعتبارات ریالی 130 میلیارد تومان و اعتبارات ارزی 4 میلیون یورو به پایان رسیده و در مرحله تستس و آزمایش خطوط است.

به گزارش  چیلان ، رمضانعلی سبحانی‌فر، عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: براساس برنامه‌ریزی انتقال گاز به طرح فولاد سبزوار در اولویت قرار دارد.

سبحانی‌فر اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام گرفته ۱۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل و اتمام طرح خط لوله ۳۰ اینچ سبزوار تخصیص یافت. این طرح به طول ۴۵ کیلومتر از مسیر سبزوار آغاز و پس از عبور از شهرستان‌های جوین و جغتای به استان خراسان شمالی می‌رسد.

وی با بیان اینکه با تکمیل این خط بیش از ۲۵ میلیون مترمکعب گاز از طریق این خط لوله انتقال گاز تزریق می‌شود، تصریح کرد: با تکمیل این پروژه پایداری گاز در منطقه جوین، جغتای، کارخانه فولاد سبزوار و شهرستان‌های استان خراسان شمالی افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه مبلغی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی و ۴ میلیون یورو اعتبارات ارزی اختصاص یافته گفت: در حال حاضر عملیات اجرای طرح به پایان رسیده و در مرحله تست و آزمایش خطوط قرار دارد.

سبحانی فر اظهار داشت: برای اجرای این طرح در مجموع شش ایستگاه تقلیلی فشار اجرا شده و مابقی طرح نیز در محدوده استان خراسان شمالی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با اجرای این خط لوله پروژه فولاد سبزوار نیز از نعمت گاز بهره‌مند می‌شود، عنوان کرد: کل طرح اجرای خط انتقال ۸۰ کیلومتر است که ادامه خط لوله به صورت خط ۲۰ اینچی از منطقه جوین به سمت شهرستان اسفراین ادامه می‌یابد تا بتوانیم با اتصال این خط لوله به خط لوله ۱۰ اینچی در شمال این خط را نیز تقویت کنیم.

سبحانی فر با بیان اینکه براساس برنامه زمان‌بندی این پروژه ۱۴ ماه بود گفت: براساس برنامه‌ریزی انتقال گاز به طرح فولاد سبزوار در اولویت قرار دارد. با انتقال گاز به طرح فولاد سبزوار، این پروژه نیز در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
منبع : خبرگزاری تسنیم
شناسه مطلب : 14645
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.