سبا در ۶ ماهه اول سال بیش از ۵۸۱ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد/ رشد ۳۰ درصدی در تولید فولاد خام فولاد هرمزگان
براساس گزارش عملکرد ارائه شده از سوی معاون بهره برداری فولاد مبارکه، تولید آهن اسفنجی مجتمع فولاد سبا در 6 ماهه نخست امسال بیش از 581 هزار تن بود. وی همچنین اشاره ای به گزارش عملکرد فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان نیز داشت و عملکرد آنها را هم مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش  چیلان ، مختار بخشیان، معاون بهره برداری فولاد مبارکه ضمن اعلام گزارش عملکرد فولاد مبارکه در مدت ۶ ماهه ابتدایی امسال گفت: کارکنان تلاشگر گروه فولاد مبارکه شش ماهۀ اول سال ۹۶ را با رشد تولید ۱۳ درصدی در تولید آهن اسفنجی و رشد ۱۵ درصدی در تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال قبل پشت سر گذاشتند.

وی افزود: در بخش تولید آهن اسفنجی کارکنان واحدهای احیا مستقیم ۱ و ۲ فولاد مبارکه توانستند با تولید ۳ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۷۷۹ تن آهن اسفنجی و ۱۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۱ درصد برنامه را محقق نمایند؛ و در بخش تولید تختال نیز با تولید۳ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۷۱ تن محصول، ۱۰۶ درصد برنامه را تحقق بخشند و رشد ۱۴ درصدی را برای شرکت به ارمغان آورند.

بخشیان ادامه داد: در همین مدت کارکنان واحد نورد گرم فولاد مبارکه توانستند با تولید ۲ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۴۱۱ تن کلاف گرم ۱۰۷ درصد برنامه را محقق نمایند و نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۲ درصدی را به ثبت برسانند.

معاون بهره برداری فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه کارکنان ناحیۀ نورد سرد نیز همپای سایر نواحی افتخار آفریدند، اظهار داشت: در واحد تاندم میل نورد سرد با تولید ۶۵۴ هزار و ۷۲۴ تن، ۱۰۲ درصد برنامه و رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و در واحد تاندم دو قفسه‌ای هم با تولید ۹۷ هزار و۹۰۳ تن و تحقق ۹۸ درصدی برنامه،۴ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به دست آمد.

وی با بیان اینکه در خط ورق گالوانیزه با تولید ۱۰۲ هزار و ۳۶۶ تن، ۱۰۳ درصد برنامه و در واحد ورق رنگی نیز با تولید
۵۴ هزار و ۹۶۵ تن، ۹۵ درصد برنامه محقق شده است، تصریح کرد: در هر یک از این بخشها به ترتیب به رشد ۴ و ۲ درصدی رسیده ایم.

رشد ۳ درصدی در تولیدت واحد سبا

بخشیان در ادامه از عملکرد خوب کارکنان احیا مستقیم مجتمع فولاد سبا خبر داد و با بیان اینکه در این بخش با ۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه هستیم، میزان تولید آهن اسفنجی در این خط را ۵۸۱ هزار و ۱۰۲ تن اعلام کرد.

عملکرد مثبت فولاد هرمزگان در ۶ ماهه نخست امسال

معاون بهره برداری فولاد مبارکه در این گزارش اشاره ای به رکوردشکنی های واحد فولاد هرمزگان نیز داشت و گفت: در واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان با ۲۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷۹۹ هزار و ۳۵۴ تن آهن اسفنجی و در واحد ریخته گری این شرکت با ۳۰ درصد رشد و تولید ۶۹۲ هزار و ۲۷۱ تن فولاد خام، گام بلندی در راستای تحقق اهداف سالانه و رسیدن به ظرفیت اسمی شرکت برداشته شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۳
شناسه مطلب : 14702
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.