گذر ایران از اقتصاد مبتنی بر مواد خام به فناوری و ارزش افزوده
ایران در حال گذر از اقتصاد مبتنی بر مواد خام به اقتصاد مبتنی بر فناوری و ارزش افزوده است.

برات قبادیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور آموزش، پژوهش و فناوری در آیین افتتاح ششمین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی گفت: در برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد ۹۷۰ هزار فرصت شغلی فراگیر طی سال جاری، سهم ۵۰ درصدی برای بخش صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: صنایع معدنی از جمله صنایع مادر در کشور محسوب می‌شود که مواد استخراجی از این بخش می‌تواند در تولید کالا و ایجاد ارزش افزوده مورد استفاده قرار گیرد و به همین دلیل از اهمیت بالایی در تولید و اشتغال‌زایی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور آموزش، پژوهش و فناوری با اشاره به پتانسیل بالای معدنی در کشور، افزود: توجه ویژه به این بخش و توسعه آن می‌تواند باعث رشد اقتصادی شود و ارزش افزوده قابل توجهی را در اقتصاد به همراه دارد.

قبادیان تصریح کرد: ایران در حال گذر از اقتصاد مبتنی بر مواد خام به اقتصاد مبتنی بر فناوری و ارزش افزوده است و به همین دلیل، تبدیل مواد معدنی به کالا و ایجاد ارزش افزوده از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: با رفع تحریم‌ها، تسهیل در قوانین و مقررات موجود نیز در حال انجام است و دولت به دنبال ایجاد شرایطی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در بخش معدن است.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: رویکرد اصلی کشور به سمت اقتصاد دانش‌بنیان است و امیدواریم در آینده شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا کنند.

گفتنی است، نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۷ از امروز تا ۲۰ مهر ماه در مصلی امام خمینی برگزار می شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
شناسه مطلب : 14741
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.