خرید برق از بخش خصوصی سبب افزایش ۲۰ ریالی سود پیش یینی شده فولاد هرمزگان می شود
صرفه جویی 300 میلیارد ریالی در خرید برق از بخش خصوصی با پیگری واحد خرید اتفاق افتاد.

به گزارش  چیلان ، علی گلشن، معاون خرید شرکت فولاد هرمزگان بیان کرد:و احد خرید مواد اولیه و انرژی یکی از بخش های مهم سازمان می باشد که با توجه به هزینه شدن بیش از ۸۰ درصد منابع مالی سازمان در این واحد، همواره نقش مهمی در کاهش هزینه های فولاد هرمزگان را ایفا می کند. این واحد در سال ۱۳۹۶ برای اولین بار در تاریخ فولاد هرمزگان موفق به انعقاد قرارداد خرید ۱۵۰ مگاوات ساعت برق مصرفی شرکت فولاد هرمزگان از طریق بخش خصوصی گردید که با اجرایی شدن این قرارداد از ابتدای شهریور ماه سال جاری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال صرفه جویی هزینه خرید انرژی در مقایسه با سایر روش های خرید قبلی محقق گردید.

وی در ادامه عنوان کرد: فولاد هرمزگان ۳۰۰ مگاوات برق نیاز دارد و با قرارداد اخیر، ۱۵۰ مگاوات از برق مورد نیاز شرکت از بخش خصوصی خریداری شده است. مهمترین مزیت این قرارداد کاهش در هزینه های سازمان و صرفه جویی ۳۰۰ میلیارد ریالی و در عین حال افزایش اطمینان از تامین برق سازمان بوده است.

گلشن نحوه پرداخت صورتحساب را نیز چنین توضیح داد: پرداخت صورتحساب پس از ۵۰ روز از صدور صورتحساب، صورت خواهد گرفت. این قرارداد بر EPS و سود هر سهم موثر بوده و موجب افزایش سود پیش بینی شده به مبلغ ۲۰ ریال می گردد.

گلشن در خاتمه تصریح کرد: واحد خرید مواد اولیه و انرژی در نظر دارد با پیگیری مستمر خود، نقش مهمی در کاهش هزینه های سازمان ایفا نماید، این واحد همچنین در راستای تحقق آرمان همیشگی سازمان فولاد هرمزگان به منظور تبدیل شدن به بنگاه اقتصادی سود ده در سطح ملی و تحقق شعار “ما می توانیم” و در چهارچوب سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید و برداشتن گامی محکم برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، تمام تلاش خود را معطوف می دارد.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۵
شناسه مطلب : 15288
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.