کتاب سال فولاد 99

گشایش حساب بانکی برای سه شرکت فولادی توسط بانک صحار عمان
سفیر کشورمان در عمان از گشایش حساب بانکی برای فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان توسط بانک صحار عمان خبر داد.

به گزارش  چیلان ، حجت الاسلام و المسلمین ‘محمدرضا نوری شاهرودی’ با اشاره به جایگاه رفیع ایران برای عمان افزود: بانک صحار عمان دومین بانک بزرگ این کشور است که خواستار همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بخش سیاسی و روابط دوجانبه بین­ المللی و منطقه ­ای هیچ مشکلی با کشور عمان ندارد، افزود: بانک صحار عمان برای شرکت های مطرحی همچون فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان حساب باز کرده است.

سفیر کشورمان در عمان بیان کرد: براحتی می توان زمینه های فعالیت در عمان مانند ثبت شرکت و حساب بانکی، اخذ ویزا ( پارسال ۳۷ هزار ویزا و امسال با سیر صعودی تاکنون بیش از ۴۵ هزار ویزا صادر شده)، صادرات میوه و شیلات و گندم و همچنین واردات و صادرات دارو را گسترش داد.

نوری شاهرودی ادامه داد: برهمین اساس هیئتی از وزارت بهداشت و درمان عمان برای رتبه بندی بیمارستان های ایران در شرف اعزام به ایران هستند و در زمینه سیمان و کلینکر هم فعالیت گسترده ای در دست اقدام است و در این راستا بنیاد مستضعفان زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع در سلاله عمان در اختیار گرفته است.

سفیر ایران در مسقط با اشاره به اینکه عمانی ها با ۱۷ کشور تاکنون حذف تعرفه تجارت دارند و صفر است افزود: در بحث مخازن نفتی وپروژه های ساختمانی، سرمایه ­گذاری مشترک و پالایشگاه ها، دارو و سلامت و ماشین آلات می توان با عمانی ها همکاری های مشترک داشت.

وی با اشاره به اینکه مجموعه کالاهای ایرانی در عمان خوشنام است و ۶۰ درصد تجارت عمان در دست مسلمانان است؛ گفت: تشکیل کمیته مقدماتی نشست مشترک دوطرف و همچنین عضویت در کمیسیون مشترک که وزارت صنعت ایران نیز عضو آن است ضروری است.
وی به برگزاری همایشی در چهار حوزه صنعت، پتروشیمی، سیمان و دارویی با مشارکت از سرمایه­ گذاران عمان، عربی و اروپایی اشاره کرد و گفت: این همایش اردیبهشت سال آینده در عمان برگزار می شود و برای برگزاری نمایشگاه در عمان جهت معرفی شستا و کالاهای تولیدی شرکت های زیرمجموعه نیز آماده هستیم.

گفتنی است مهندس تجلی زاده (معاون بازرگانی فولاد خوزستان) و سفیر ایران در عمان طی اطلاعیه ای به  چیلان ، این خبر که توسط ایرنا (خبرگزاری دولت) منتشر شده بود را تایید نکردند.

2

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
منبع : روابط عمومی شستا و ایرنا
شناسه مطلب : 16382
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.