تازه ترین عناوین
جلوگیری از خروج ۲ میلیون دلار ارز از کشور با بومی سازی فناوری آجر نسوز آلومینا توسط ذوب آهن اصفهان
پژوهشگران شرکت فرآورده‌های نسوز ایران با همکاری محققان و صنعتگران شرکت ذوب آهن اصفهان موفق به طراحی و تولید آجر نسوز آلومینامولایتی شدند.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل کارخانه نسوز ایران با بیان اینکه فناوری طراحی و تولید آجر نسوز آلومینامولایتی در انحصار تعداد معدودی از کشور‌های اروپایی و آسیای شرقی بود گفت: محققان و صنعتگران شرکت ذوب آهن اصفهان با ۱۰ میلیارد ریال هزینه در مدت یک سال به این فناوری دست یافتند.

سعید لقمانی افزود: با بومی سازی این فناوری از خروج افزون بر ۲ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد.

وی با اشاره به تامین بیش از ۸۵درصد از مواد اولیه این فرآورده نسوز در کشور افزود: تحمل ۱۵۰۰درجه سانتیگراد حرارت و استحکام مکانیکی بیش از ۹۰۰کیلوگرم بر سانتیمتر مربع از مهمترین شاخصه‌های این آجر نسوز است.
لقمانی، همه آزمایش‌های کیفیت این فرآورده در آزمایشگاه‌های کارخانه ذوب آهن را اصفهان مثبت ارزیابی کرد و گفت:بیشترین کاربرد این محصول در جدار دیواره کوره بلند کارخانه ذوب آهن است و این شرکت تاکنون افزون بر هزار و ۱۰۰تن از این فرآورده نسوز را تولید و روانه بازار کرده است.
مدیرعامل کارخانه نسوز ایران همچنین از تولید آزمایشی بوته کف کوره بلند شماره یک کارخانه ذوب آهن خبر داد و گفت: در آینده نزدیک این فرآورده مهم هم تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
شرکت ذوب‌آهن اصفهان بزرگترین کارخانه تولید فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولیدکننده محصولات طویل در خاورمیانه با ظرفیت تولید سالانه سه میلیون و ۶۰۰هزار تن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی است.

2

تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
شناسه مطلب : 17633
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.