تازه ترین عناوین
ارتقا بهره وری و افزایش تولید در خطوط دستاورد مهم گل گهر در سال های اخیر
توسعه صادرات غیرنفتی، بالا بردن رقابت پذیری محصول با کاهش قیمت تمام شده، بومی سازی و کمک به داخلی سازی تجهیزات و تکمیل زنجیره ارزش با محوریت نقش آفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف کلان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال جاری است.

به گزارش  چیلان ، جمعی از کارشناسان ایمیدرو از کارخانه ها و طرح های مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر دیدن کردند. در این برنامه فهرست طرح هایی که در سال جاری به بهره برداری می رسد اعلام شد.

پروژه هایی همچون خط ۲ تولید آهن اسفنجی، واحد خردایش ۲، کارخانه ذوب و فولاد سازی فاز اول در شمار پروژه های آماده بهره برداری در سال جاری قرار دارد.

این سفر که با هدف آشنایی علمی از مراحل تولید در بخش های مختلف مجتمع معدنی گل گهر انجام شد؛ کارشناسان ایمیدرو از کارخانه های تولید کنسانتره، گندله سازی شماره ۲، ذوب و احیای جهان فولاد و احیای مگا مدول شرکت توسعه آهن فولاد دیدن کردند.

بازدیدکنندگان پس از حضور در سایت با مراحل تولید محصولاتی همچون کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در این مجتمع؛ آشنا شدند.

توسعه صادرات غیرنفتی، بالا بردن رقابت پذیری محصول با کاهش قیمت تمام شده، بومی سازی و کمک به داخلی سازی تجهیزات و تکمیل زنجیره ارزش با محوریت نقش آفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف کلان آن ها در سال جاری است. طبق اعلام مسئولان، یکی از دستاوردهای مهم مجموعه گل گهر؛ افزایش تولید و ارتقا بهره وری در خطوط تولید و بالا بردن تولید خطوط جدید است.

شرکت گل گهر، با هدف استخراج و بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن، همچنین تولید کنسانتره و گندله در راستای تامین زنجیره فولاد کشور و نیز افزایش نرخ اشتغال و رشد درآمد ملی راه اندازی شده است.

منطقه معدنی گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از قطب های فعال معدنی، صنعتی در خاور میانه است که دارای قابلیتهای بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان است.

این ذخایر معدنی در استان کرمان و در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان واقع شده است.

گفتنی است، شرکت گل گهر در راستای تحقق اهداف تولید و توسعه ای خود و احداث واحد فولادسازی، توافقاتی را با یکی از بانک های اتریشی داشت و در همین زمینه سفیر اتریش در بازدید از منطقه معدنی و صنعتی گل گهر ضمن بازدید از طرح های توسعه ای شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، در نشست مشترک با مدیر عامل و مدیران ارشد گل گهر (اینجا) در خصوص پروژه ۹۰۰ میلیون یورویی احداث فولاد در منطقه گل گهر رایزنی و بحث و تبادل نظر با ده بودند.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 17870
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.