عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تسریح کرد:عملکرد قابل تحسین فولادسازان در راستای استفاده بهینه از آب
شاید بتوان گفت فولاد ازجمله صنایعی است که در سطح کشور از نظر استفاده بهینه از آب بالاترین اقدامات را انجام داده هرچند که هنوز ظرفیت برای ادامه کار وجود دارد.

به گزارش  چیلان ، محسن کوهکن ریزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص اقدامات شرکت‌های تولیدکننده فولاد و آنها در راستای کاهش مصرف آب با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ها در کشور، اظهار داشت: شرکت ذوب آهن اصفهان نیروگاه خود را به صورت کامل تعطیل کرده و پس‌آپ‌های صنعتی را که به لاگن‌ها ریخته می‌شد را به خط تولید برگردانده است و لاگن‌ها به‌صورت کامل خشک شده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کوره‌ها به‌صورت مداوم نیاز دارند تا مقداری آب همواره در اطراف آنها در حال گردش باشد، گفت: شرکت ذوب آهن قرارداد جدیدی را منعقد کرده و مطالعات آن در حال انجام است تا چرخه آب را کامل کنند و آب مصرفی آنها هدر رفت نداشته باشند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع کاهش و صرفه جویی در مصرف آب برا ی تولیدکنندگان آب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ادامه داد: اقدامات صورت گرفته شده در راستای حفاظت از منابع آب توسط تولیدکنندگان آهن و فولاد خوب بوده است اما باید از سال‌های قبل صورت می‌گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر به صورت مثال شرکت فولاد سبا در شرایط فعلی خط تکمیلی خود را با استفاده از جمع‌آوری فاضلاب تعدادی شهر کوچک تکمیل کرده است و از آن استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: شاید در سطح کشور از نظر استفاده بهینه از آب بالاترین اقدامات صورت گرفته هرچند که هنوز ظرفیت برای ادامه کار وجود دارد.

2

تاریخ انتشار : ۵ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
منبع : خانه ملت
شناسه مطلب : 18182
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.