تازه ترین عناوین
همفکری دولت با تشکل ها، پیش نیاز خصوصی سازی واقعی
حمایت های مطرح شده در زمینه خصوصی سازی در حد صحبت و شعار باقی مانده و همین واحدهای دولتی و خصولتی، مسائل و مشکلات زیادی را برای سایر تولیدکنندگان بوجود آورده است.

جهانبخش شکری، رئیس هیئت مدیره جهان فولاد غرب در گفت و گو با  چیلان  گفت: دولت به این باور رسیده که اگر به سمت خصوصی سازی حرکت کند کارها خیلی راحت تر و بهتر پیش می رود اما نتوانسته تاکنون این موضوع را عملیاتی کند.

وی افزود: شاهد هستیم که تولیدکنندگان بزرگ در کشور عمدتا دولتی یا نیمه دولتی هستند درحالی که اگر خصوصی سازی به درستی صورت گیرد بسیاری از مسائل خود بخود حل می شود.

شکری اظهار داشت: حمایت هایی که در زمینه خصوصی سازی مطرح می شود در حد صحبت و شعار باقی مانده و در عمل اقدامی نمی شود و همین دولتی بودن واحدها، مسائل و مشکلات زیادی را برای سایر تولیدکنندگان بوجود آورده است. واحدهای دولتی رقبایی قوی برای شرکت های خصوصی هستند و دولتی ها از امکاناتی استفاده می کنند که خصوصی ها از آن برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: بنابراین باید بحث خصوصی سازی را از شعار به عمل برسانیم و لازمه آن این است که دولتمردان با انجمن های مختلف نشست هایی داشته باشند و با همفکری، راهکارهایی را مشخص کنند که این خصوصی سازی را از شعار به عمل برسانند.

رئیس هیئت مدیره جهان فولاد غرب تصریح کرد: دولت باید پیش قدم شود تا این رقابت ناسالم بین بخش خصوصی و دولتی از میان برداشته شود. وقتی صحبت از خصوصی سازی می شود منظور خصوصی سازی به صورت صددرصد است تا اختیار کامل مدیریت در دست آن بخش باشد و به خوبی بتوانند بر مسائل و مشکلاتشان فائق آیند نه سهامداری بخش خصوصی در حد چند درصد!

2

تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
شناسه مطلب : 18374
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.