فاینانس ۹۰۰ میلیون یورویی اوبر بانک موضوع صحبت وزیر امور خارجه و مدیرعامل گل گهر در اتریش
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در اتریش برای تسهیل فاینانس اوبربانک رایزنی با وزیر امور خارجه داشت.

ناصر تقی زاده مدیر عامل گل گهر در جریان سفر رییس جمهور به وین (اتریش)، رایزنی با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه انجام داد. این رایزنی با هدف رفع موانعی است که اخیر بر سر راه جذب فاینانس ۹۰۰ میلیون یورویی اوبر بانک اتریش ایجاد شده است.

البته پیشتر اشتفان شولز سفیر این کشور در تهران،‌ با حضور در سایت پروژه فولادسازی گل گهر و گفت و گو با مدیران آن شرکت، تاکید کرده بود که این پروژه و تامین مالی آن مورد توجه و حمایت دولت متبوع خود قرار دارد. این اقدام سفیر اتریش به نوعی دلگرمی نزد مدیران و سهامداران این غول معدنی ایران ایجاد کرد.

شولز گفته بود: ” راه طولانی را نه تنها برای اهمیت پروژه شرکت اتریشی پرایمتالز آمده ام، بلکه در نظر دارم این پیام را منتقل کنم که پروژه فوق مشمول بالاترین توجهات دولت اتریش است. این دیدار فرصتی برای دیدن پروژه ای فراهم کرد که آماده اجرا است”.

گفتنی است، اوبر بانک اتریش اواسط خردادماه سال جاری بود که اعلام کرد به دلیل تهدیدهای آمریکا از ایران خارج می شود و پروژه های خود در ایران را متوقف خواهد کرد (اینجا) در حالی که این بانک قرار بود فاینانس طرح آهن و فولاد گل گهر را انجام دهد.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱
شناسه مطلب : 19229
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ویژه نامه چیلان- کارنامه 6 ماهه 99