سبزوار تا پایان سال به ۹۴ درصد ظرفیت اسمی می رسد
کارخانه پارس فولاد سبزوار، روز گذشته به رکورد جدید تولید آهن اسفنجی دست یافت. این رکورد فراتر از ظرفیت اسمی این کارخانه محسوب می شود.

به گزارش  چیلان ، سعید نظام دوست مدیر بهره برداری پارس فولاد سبزوار با بیان این خبر گفت: واحد آهن اسفنجی کارخانه پارس فولاد سبزوار در تاریخ ۲۴ تیرماه برای اولین بار به تولید پایدار با نرخ تولید ۱۰۶ تن در ساعت رسید که “۲ تن در ساعت” بیش از ظرفیت اسمی کارخانه است.

وی افزود: این کارخانه از ابتدای سال حدود ۲۱۰ هزار تن تولید داشته و پیش بینی می شود تا پایان سال طبق برنامه ۷۵۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید کند.

واحد آهن اسفنجی کارخانه فولاد سبزوار که تا نیمه دوم سال ۹۲ جزو طرح های راکد محسوب می شد، توسط ایمیدرو و با مشارکت بخش خصوصی مجدد فعال شد. این کارخانه در تاریخ یکم بهمن ۹۶ راه اندازی شد و در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۷، با تولید ۱۰۴ تن در ساعت به ظرفیت اسمی رسید. این واحد در تاریخ ۱۶ اردیبهشت با حضور رئیس جمهور افتتاح رسمی شد.

طرح فولاد سبزوار از جمله طرح های فولاد استانی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و ۸۰۰ هزار تن شمش فولاد است که با مشارکت ۸۵ درصدی بخش خصوصی و ۱۵ درصدی ایمیدرو اجرا می شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ جولای ماه ۲۰۱۸ ساعت ۱۴:۲۰
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 19557
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.