قیمت گذاری فولاد، وزیر صنعت را به مجلس کشاند
وزیر صنعت به دلیل قیمت گذاری محصولات پتروشیمی و فولادی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس احضار شد.

به گزارش  چیلان ، نماینده مرند و جلفا در پی ورود وزارت صمت در قیمت گذاری محصولات فولادی و پتروشیمی در بورس کالا و ایجاد رانت برای عده ای از دلالان، سوالی را از شریعتمداری مطرح کرد.

در پی ورود وزارت صنعت، معدن تجارت به قیمت گذاری محصولات پتروشیمی و فولادی، محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا به دلیل ایجاد رانت برای دلالان در پی این اقدام وزارت صنعت، با طرح سوالی از محمد شریعتمداری، وی را برای پاسخگویی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی فراخواند.

در متن این سوال آمده است: «طبق قوانین و مقررات، شرکت های بزرگ تولید کننده فولادی و پتروشیمی مکلف به عرضه محصولات خود در بورس کالا می باشند تا در یک فرایند کشف قیمت شفاف و بازار رقابتی، صنایع پایین دستی اقدام به خرید بدون واسطه محصولات فوق از عرضه کنندگان با قیمت رقابتی گردیده و دست دلالان و سوداگران کوتاه گردد. متاسفانه وزارت صنعت در هفته های اخیر شرکت های فولادی و پتروشیمی را مکلف به عرضه محصولات با قیمت پایین نموده است که این امر باعث ورود دلالان با ترفندهای مختلف و کسب سود توسط عده‌ای معدود در مقابل زیان جمعیت کثیری گردیده است»

گفتنی است، طبق آیین نامه داخلی مجلس در صورتی که نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر در کمیسیون مربوطه قانع نشود، سوال به صحن علنی مجلس می‌آید و به رای نمایندگان گذاشته خواهد شد. 

2

تاریخ انتشار : ۱۹ آگوست ماه ۲۰۱۸ ساعت ۲۲:۱۶
شناسه مطلب : 20382
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.