جلوگیری از توقف ۸۱ دستگاه در فولاد آلیاژی با کسب دانش تخصصی تعمیر و اصلاح موتورهای روتور مخروطی
خرابی موتورهای روتور مخروطی طی چندین سال اخیر و استفاده زیاد از آنان در تجهیزات کارگاهی شرکت (جرثقیل ها)، پرسنل کارگاه تعمیرات مرکزی شرکت فولاد الیاژی ایران را بر این گماشت تا نسبت به رفع این مورد اقدام کنند.

به گزارش  چیلان  به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، در ابتدا جهت رفع این مشکل از شرکت های ماهر داخلی از طریق  برون سپاری (خرید خدمات) اقدام شد که متاسفانه هیچ شرکت داخلی در ایران دانش تخصصی رفع مشکل موتورهای روتور مخروطی را نداشت.

خرابی موتورها ناشی از درگیری روتور و استاتور و در نهایت اسقاط شدن آنان، کاهش زمان آماده به کاری تجهیزات (جرثقیل ها) در دراز مدت، قیمت بالای موتورها و عدم موجودی آن در بازار جهت خرید مجدد از جمله مشکلاتی بود که  شرکت فولاد آلیاژی ایران را به چالش انداخته بود.

در همین راستا و جهت رفع این مشکل واحد امور مهندسی شرکت با هدف کاهش هزینه ها و انجام پروژه های بهبود مستمر در سازمان توانست با بررسی ها کارشناسانه و انجام تحقیق های بسیار دانش تخصصی تعمیر و اصلاح موتورهای روتور مخروطی را به دست بیاورد.

خوشبختانه و با یاری خداوند متعال بعد از انجام مراحل فنی، با تست و تنظیم این موتورها (از لحاظ جریان و سایر موارد فنی)، نتایج مثبت و بسیار خوبی حـاصل گردید که با استفاده از آن تعداد زیادی از موتورهای جرثقیل ها تعمیر و اصلاح شد.

لازم به ذکر است با انجام این پروژه از توقف حدود ۷۱ دستگاه موجود در شرکت جلوگیری به عمل آمد.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
شناسه مطلب : 21413
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.