بهره برداری از پروژه تولید شمش فولادی و آلیاژی کیمیا ذوب/کلنگ واحد ریخته گری به زمین زده شد
۲۰۰ فرصت شغلی در واحد تولیدی شمش‌های آلیاژی کیمیا ذوب ایجاد شد.

به گزارش  چیلان ، با حضور استاندار اصفهان خط تولید شمش فولادی در شرکت کیمیا ذوب راه‌اندازی مجدد شد و کلنگ واحد ریخته گری این کارخانه به زمین زده شد.

در آیین ویژه‌ای با حضور استاندار اصفهان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن تجارت استان اصفهان و جمعی از مسئولان منطقه مهردشت، شرکت کیمیا ذوب تولید‌کننده انواع محصولات شمش فولادی و آلیاژی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و کلنگ واحد ریخته گری این واحد صنعتی به زمین زده شد.

مهندس مجید نورشرق رئیس هیئت مدیره و سرمایه‌گذار این پروژه، در آیین افتتاح این طرح در سخنانی با اشاره به اشتغال ۲۰۰ نفر در فاز اول این پروژه ابراز امیدواری کرد با تخصیص برق مورد نیاز جهت راه‌اندازی فاز دوم ۵۰ نفر به ظرفیت اشتغال این کارخانه افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به رعایت استانداردهای زیست محیطی و تولید محصول با ارزش افزوده برای کشور و ارزش آفرین در زنجیره فولاد در این شرکت اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در کشور محصولات فروآلیاژ‌ای با کیفیت بالا تولید خواهد شد.

در ادامه مجید مودت مدیرعامل شرکت کیمیا ذوب به ظرفیت تولید ۵۰ هزار تنی این شرکت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی واحد ریخته گری توان تولید در این واحد صنعتی را به دو برابر برسانیم.

مودت افزود: برای راه‌اندازی این واحد صنعتی حتی یک ریال تسهیلات بانکی دریافت نکرده‌ایم و اعتقاد داریم همدلی و حمایت از بخش خصوصی یکی از راهکارهای موفق در رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.

در ادامه با حضور دکتر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان، مهندس مجتبی راعی معاون استاندار و فرماندار شهرستان نجف آباد، دکتر محمدجواد بگی، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، و سایر مسوولین استان، خط تولید شرکت کیمیا ذوب راه‌اندازی مجدد شد و مورد بازدید مسوولین استان قرار گرفت.

در حاشیه بازدید استاندار اصفهان، مدیرعامل شرکت کیمیا ذوب در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌های گروهی ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت شرکت و سوابق کاری هیات مدیره و مدیران و کارشناسان زبده شرکت گفت: اهتمام به دانایی و توانایی ملاک اصلی فعالیت شرکت بوده و همواره کارکنان شرکت را به عنوان سرمایه‌های عظیم انسانی خانواده بزرگ کیمیا دانسته‌ایم.

وی با بیان مشکلات اجتماعی و فرهنگی ناشی از بیکاری پرداخت و گفت: حتی ایجاد یک فرصت شغلی بسیار ارزشمند است چرا که جامعه را در برابری بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق مصون می‌کند.

وی در ادامه به طرح مشکلات صنعت فولاد و ریخته گری اشاره کرد و گفت: متاسفانه بستر کار برای این صنعت بلحاظ خدمات انرژی بسیار پایین است.

وی عدم تامین خدمات انرژی به‌ویژه برق، نبود راه‌های مناسب و حمل‌ونقل ریلی جهت انتقال محصولات، تحرکات بازار ارز و نبود امنیت سرمایه‌گذاری را از جمله مشکلات این صنف برشمرد و گفت، : وجود قوانین دست و پا گیر که هیچ دستاوردی برای جامعه ندارد بزرگترین ضربه را به کشور زده است.

وی افزود: دولت باید دلگرم‌کننده بخش خصوصی به کار و توسعه تولید باشد ولیکن نبود امنیت سرمایه‌گذاری و وضع قوانین یک شبه، مهم‌ترین عوامل دلسردی بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری می‌باشد.

وی خواستار تخصیص برق مورد نیاز جهت راه‌اندازی فاز دوم این شرکت که زمینه اشتغال حدود ۵۰ نفر را فراهم می‌کند شد و گفت: دولت به‌ویژه وزارت صمت باید زمینه حمایت از کارآفرینان واقعی را فراهم کند.

وی در پایان خواستار وضع قوانین حمایتی و بهبود مستمر محیط کسب و کار، و همچنین رفع موانع تولید با هدف توسعه و صادرات شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۵
منبع : گسترش
شناسه مطلب : 21594
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.