کتاب سال فولاد 99

به مناسبت نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران:پیام بومی سازی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان
منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در یادداشتی، بومی سازی را یک الزام برای توسعه صنعت فولاد دانست.

نقش ذوب آهن اصفهان در شکل گیری صنایع فولادی کشور در جای جای ایران اسلامی بی بدیل است. دوره راه اندازی ذوب آهن با دوره آغاز تکنوکراسی در ایران و یکی از تاثیرگذارترین ادوار در صنعتی شدن کشور مصادف می باشد. صنعت کشور با راه اندازی ذوب آهن ریشه گرفت، جوانه زد، گل انداخت و بلوغ خود را پس از انقلاب طی کرد. بنابراین این صنعت صرف نظر از پایه بودن برای صنعت کشور، توانست صنایع بالادست و پایین دست خود را توسعه و شکوفایی آن را رقم بزند.

این مجتمع عظیم صنعتی با پیشینه نیم قرن فعالیت خود، همواره بومی سازی را به عنوان اولویت اصلی مورد توجه قرار داده است و به ویژه این تفکر یکی از برنامه های شرکت پس از انقلاب بود. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در تامین قطعات و تجهیزات مشکلی وجود نداشت، ولی با آغاز تحریم های استکبار و همچنین شروع جنگ تحمیلی، تمرکز بر روی ساخت قطعات و تجهیزات در بالادست و پایین دست آغاز شد و کارگاه های ساخت شرکت در تمامی بخش های تولید این توفیق را به دست آورد.

ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور، حمایت از صاحبان ایده و سازندگان داخلی قطعات را با جدیت دنبال می کند. در این راستا بخشی در قالب شورای عالی تحقیقات شرکت و بخشی هم در قالب ارتباط با دانشگاهها و پذیرش پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا  فعالیت می کنند. ضمن اینکه ارتباط با شرکت های دانش بنیان نیز از برنامه های شرکت در جهت توسعه بومی سازی خارج از شرکت می باشد.

با توجه به تداوم تحریم های استکبار و ضرورت توسعه شرکت و افزایش رقابت در عرصه داخلی و خارجی و همچنین توان بالای کارشناسان و متخصصان داخلی، موضوع توسعه بومی سازی، یک الزام و نه یک انتخاب است. بنابراین جمیع جهات یادشده شرکت را به انجام و توسعه بومی سازی تشویق خواهد کرد.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ دی ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
شناسه مطلب : 23334
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.