کتاب سال فولاد 99

رئیس انجمن سنگ آهن پیشنهاد داد:کنسرسیوم مشترک ذوب آهن اصفهان با تولیدکنندگان سنگ آهن تشکیل شود
به عنوان راهکار عملی، پیشنهاد می کنم کنسرسیوم مشترک متشکل از ذوب آهن اصفهان و چندین تولیدکننده بزرگ و کوچک تشکیل شود و ذوب آهن برای خرید معدن و تامین پایدار سنگ آهن مورد نیاز خود از آن بهره مند گردد.

به گزارش  چیلان ، مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت: این شرکت با سابقه بیش از نیم قرن در صنعت فولاد کشور می درخشد و زمانی معادن متعددی در اختیار داشت اما اکنون که به شکوفایی و رشد رسیده، معدن در اختیار ندارد و در خصوص تامین مواد اولیه با مشکل روبرو شده است.

اکبریان با تاکید بر لزوم حمایت دولت از ذوب آهن اصفهان افزود: این شرکت از کمبود مواد اولیه به ویژه سنگ آهن رنج می برد و مدت هاست با این چالش دست و پنجه نرم می کند و نیاز به معدن سنگ آهن دارد.

رئیس انجمن سنگ آهن با طرح پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم مشترک ذوب آهن اصفهان با تولیدکنندگان سنگ آهن عنوان کرد: به عنوان راهکار عملی، پیشنهاد می کنم کنسرسیوم مشترک متشکل از ذوب آهن اصفهان و چندین تولیدکننده بزرگ و کوچک تشکیل شود و ذوب آهن برای خرید معدن و تامین پایدار سنگ آهن مورد نیاز خود از آن بهره مند گردد.

اکبریان با اشاره به کاهش سرانه مصرف فولاد در کشور افزود: سرانه مصرف فولاد در کشور نصف شده است. سرانه مصرف فولاد در کشورهای در حال توسعه ۳۵۰ کیلو است ولی در ایران به زیر ۱۵۰ کیلو رسیده است.

گفتنی است، نخستین نمایشگاه زنجیره تامین فولاد کرماناز روز سه‌شنبه ۲۵ تا ۲۸دی‌ماه سال جاری در مرکز نمایشگاه‌های جنوب شرق کشور کرمان برگزار شد. بخش‌های مختلف زنجیره همچون اکتشاف و استخراج ، بهره‌برداری و فرآوری ، تجهیزات آزمایشگاهی و زمین‌شناسی به همراه ماشین‌آلات سنگین آخرین دستاوردها و محصولات خود را به معرض نمایش قرار دادند.

2

تاریخ انتشار : ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
منبع : ایلنا
شناسه مطلب : 23656
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.