معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان خبر داد؛سبد محصولات ذوب آهن برای اسکلت فلزی به زودی کامل می شود
با طراحی و ساخت محصولات جدید و نیز امکان سنجی تولید تسمه نوردی برای تولید تیرورق، سبد محصولات ذوب آهن برای اسکلت فلزی به زودی کامل می شود.

دکتر نعمت الله محسنی، معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن اصفهان با قدمت ۵۰ ساله، برخلاف تصور از تکنولوژی های نوین بهره می برد و محصولات آن از استانداردهای جهانی برخوردار است. تولید ریل نمونه بارز آن است که تنها توسط چند کشور خاص در دنیا قابلیت تولید دارد.

وی افزود: کیفیت محصولات ذوب آهن بسیار مطلوب است به دلیل این که فولاد آن مستقیم از سنگ آهن تولید می شود و به نسبت تولید فولاد به روش قوس الکتریک، ناخالصی کمتری دارد.

معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان با اشاره به مشکلات این شرکت در تامین مواد اولیه، تصریح کرد: خام فروشی یک فاجعه برای کشور است درحالیکه طبق افق ۱۴۰۴، برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد نیاز به ۱۸۰ میلیون تن سنگ آهن داریم و بدین ترتیب ایران از سال ۱۴۰۷ به وارد کننده سنگ آهن تبدیل می شود.

محسنی، تولید ریل را یکی از افتخارات صنعت کشور دانست و گفت: بسیاری معتقد بودند که ذوب آهن اصفهان تنها قادر به نورد محصولات ریلی خواهد بود و شمش ریل را نمی تواند تولید کند، اما این امر با همت تلاشگران ذوب آهن محقق شد تا هیچ گونه وابستگی در تولید ریل به خارج از کشور نداشته باشیم.

معاون بازرگانی ذوب آهن به طراحی محصولات جدید در این شرکت در راستای بومی سازی اشاره کرد و گفت: تولید موفقیت آمیز تیرآهن های بال پهن تا سایز ۳۰۰ میلی متر برای استفاده در ساختمان های بلند مرتبه به جای تیرورق صورت گرفت که موجب افزایش ایمنی ساختمان می گردد، همچنین تولید تسمه نوردی برای تولید تیرورق در حال امکان سنجی است که با این اقدامات سبد محصولات ذوب آهن برای اسکلت فلزی به زودی کامل می شود.

وی در ادامه، بررسی امکان تولید ریل های معدنی R18 و R24، تولید آرک معدن V36 برای استفاده در عمق های بیشتر و قابلیت تولید نبشی های سایز بالاتر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلی متر را از جمله دیگر اقدامات این شرکت برای تولید محصولات جدید دانست.

محسنی رویکردهای ذوب آهن جهت تسهیل خرید مشتریان را نیز بدین شرح بیان نمود: امکان فروش محصولات برای پروژه های عمرانی خارج از بورس کالا، رصد نیاز بازار در عرضه سبدهای تیرآهن و میلگرد در بورس کالا، روش های متنوع تسویه خرید مشتریان در بورس کالا و عقد تفاهم نامه با بانک مسکن شیراز و تسهیل خرید محصولات برای پروژه ها.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
شناسه مطلب : 23790
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.