مدیرعامل شستا خبر داد:۶.۵ میلیون تن سنگ آهن به ذوب آهن تحویل داده می شود/ ذوب آهن به روزهای اوج خود باز می گردد
نشست بررسی دستاوردها، عملکرد و مشکلات ذوب آهن اصفهان با حضور مهندس محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان، جمعی از مسئولین هلدینگ شستا و مسئولین ذوب آهن اصفهان در اصفهان برگزار شد.

به گزارش  چیلان ، مهندس شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: بسیار علاقه مند بودم که با حضور در ذوب آهن اصفهان مادر صنعت فولاد کشور، قدردان زحمات تلاشگران این شرکت باشم، اما قطعاً در اولین فرصت در بین تلاشگران این شرکت حاضر خواهم شد.

وی افزود: ایجاد ذوب آهن اصفهان یکی از مهمترین ابعاد توسعه کشور را که بخش صنعت است، رقم زد و در رشد ظرفیت تولید فولاد کشور که امروز به ۲۵ میلیون تن رسیده ، نقش مهمی ایفا نموده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش بهره وری نیروی انسانی، ایجاد امنیت شغلی و صیانت از نیروی انسانی را بسیار مهم دانست که در مجموعه موجب افزایش ارزش افزوده برای سازمان می گردد.

این مقام مسئول از ذوب آهن اصفهان به دلیل کاهش ۳۵ درصدی در مصرف آب قدردانی نمود و تصریح کرد: این مجتمع عظیم صنعتی پیشگام استفاده بهینه و بازچرخانی آب در صنعت کشوراست.

شریعتمداری با اشاره به مشکلات ذوب آهن در تامین مواد اولیه، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، در راه اندازی معادن کشور نقش مهمی ایفا نموده و هم اکنون هم آرم آن در بسیاری از معادن می درخشد اما امروز با مشکلاتی مواجه است که برای حل آن باید اقدامات لازم در حوزه مدیریت و مالکیت معادن انجام شود.

دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان نیز در این نشست، تلاشگران ذوب آهن اصفهان را سرمایه ای ارزشمند برای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: یکی از پروژه های مهمی که می توان با ریل تولیدی ذوب آهن به انجام رساند و ارزش بسیاری نیز برای استان اصفهان و صنایع این استان دارد، پروژه قطار شهری از اصفهان به سمت غرب استان است که قطعاً اثرات زیست محیطی بسیاری دارد .

استاندار اصفهان با اشاره به مشکلات ذوب آهن در تامین مواد اولیه گفت: اقدامات مختلفی برای حل این مشکل در دست اقدام است  پروژه دوبانده شدن راه آهن بافق، اصفهان که ردیف بودجه نیز دارد، می تواند در این امر، موثر باشد و هزینه های ذوب آهن را نیز کاهش دهد.

وی در ادامه اهتمام این شرکت در کاهش ۳۵ درصدی مصرف آب را، شایسته قدردانی دانست و گفت: رسیدگی به مشکلات ذوب آهن اصفهان اهمیت خاصی دارد و استانداری آمادگی لازم برای هر گونه حمایت از این واحد صنعتی را دارد.

دکتر محمد رضوانی فر مدیرعامل هلدینگ شستا نیز در این نشست از ایجاد یک میز تخصصی و کارگروه مستمر برای رسیدگی به مشکلات ذوب آهن اصفهان خبر داد و گفت: هم اکنون اقدامات خوبی برای تهاتر بدهی های این شرکت صورت گرفته است که تداوم دارد.

وی افزود: درجهت حمایت از سهام این شرکت، منابع حاصل از دارایی ذوب آهن اصفهان در جهت افزایش سرمایه به کار گرفته می شود.

مدیر عامل هلدینگ شستا افزود: برای تامین مواد اولیه ذوب آهن، تفاهم نامه ای در دست امضاء است تا ۶ و نیم میلیون تن سنگ آهن برای این شرکت تامین گردد.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود که با همکاری و حمایت مسئولین، این شرکت به روزهای اوج خود بازگردد.

احمد زمانی مدیرعامل شرکت صدرتامین، در این نشست گفت: ذوب آهن اصفهان اگر چه در اصفهان است اما تاثیرات و اهمیت ملی دارد و قطعاً مشکلات و مسائل آن هم در سطح ملی قابل تحلیل است.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان با امکانات کنونی خود قادر به تولید ۴ میلیون تن فولاد در سال است که هم اکنون این مقدار تولید ندارد. لذا تلاش ما این است که این ظرفیت محقق گردد تا مشکلات این مجموعه کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت صدرتامین تصریح کرد: برخی خصوصی سازی های صورت گرفته، غیر کارشناسی بود که متاسفانه، بخش مهمی از این آسیب ها متوجه ذوب آهن اصفهان گردید و باعث شد این شرکت امروز با مشکل تامین مواد اولیه مواجه باشد.

زمانی گفت: ذوب آهن اصفهان باید سهم بیشتری در صنعت فولاد کشور داشته باشد. در این راستا با ریسک پذیری بالا به دنبال این افزایش سهم هستیم و امید است این صنعت ملی به ویژه در امر تولید، شکوفاتر از گذشته گردد.

مهندس یزدی زاده، مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیز از دستاوردهای اخیر این شرکت خبر داد و گفت: همزمان با آغاز دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، تلاشگران ذوب آهن اصفهان موفقیت های خوبی حاصل کرده اند که خبر آن به زودی منتشر می شود.

وی افزود: هم اکنون پارت دوم ریل UIC60 ذوب آهن اصفهان برای تحویل به بازار آماده است و قراردادهایی نیز برای تحویل ریل منعقد شده است.

مهندس یزدی زاده گفت: این شرکت امروز با توان و دانش تلاشگران خود قادر به تولید تمام انواع ریل مورد نیاز کشور می باشد.

وی تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان تنها با ۵۵ درصد ظرفیت خود کار می کند که این امر ناشی از مشکل تامین مواد اولیه است و برای حل این مشکل به حمایت دولت نیاز داریم که اقدامات خوبی نیز در حال انجام است.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
شناسه مطلب : 23870
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.