تازه ترین عناوین
گزارش چیلان از وضعیت مصرف ظاهری فولاد و محصولات فولادی در 11 ماهه سال 97:از مصرف ظاهری فولاد و محصولات فولادی در یازده ماهه سال ۹۷ چه خبر؟
در 11 ماهه سال قبل بیش از 18 میلیون تن فولاد میانی، حدود 18 میلیون تن محصولات فولادی و نزدیک به 24 میلیون تن آهن اسفنجی در کشور مصرف شد.

به گزارش  چیلان ، آمارهای انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد تا پایان بهمن ماه ۹۷، با رشد ۳۰ درصدی مصرف ظاهری فولاد میانی به ۱۸ میلیون و ۲۴۰ هزار تن رسید.

رشد مصرف بلوم و بیلت بالغ بر ۳۷ درصد بوده و مصرف آن به ۱۰ میلیون و ۵۵ هزار تن رسیده و مصرف اسلب نیز با افزایش ۲۲ درصدی همراه شده و به ۸ میلیون و ۱۸۵ هزار تن رسیده است.

این درحالی است که مصرف ظاهری محصولات فولادی با افت ۵ درصدی مواجه شده است. در یازده ماهه پارسال درمجموع ۱۷ میلیون و ۹۵۴ هزار تن محصولات فولادی در کشور مصرف شد که عمده آن ورق گرم بوده است.

مصرف ورق گرم در مدت مذکور با افت ۴ درصد به ۷ میلیون و ۶۰ هزار تن رسید.

مصرف میلگرد اما با رشد ۸ درصد به ۵ میلیون و ۷۰۵ هزار تن رسید.

مصرف ظاهری ورق سرد ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار تن بود که افت ۷ درصدی داشت و مصرف ظاهری ورق پوششدار یک میلیون و ۳۴۲ هزار تن گزارش شده که ۲۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

مصرف ظاهری تیرآهن نیز با افت ۱۵ درصدی به ۷۵۸ هزار تن رسید.

آمار انجمن فولاد نشان می دهد در مدت مذکور ۲۳ میلیون و ۷۹۶هزار تن آهن اسفنجی مصرف شده که ۲۰ درصد بالاتر از یازده ماهه ۹۶ است.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲
شناسه مطلب : 24555
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.