نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان در شهرک صنعتی توس مشهد افتتاح شد
با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان در شهرک صنعتی توس مشهد روز 5 شنبه 24 مرداد افتتاح شد.

به گزارش  چیلان  محسن صالحی‌ نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران در مراسم گشایش “نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخلی صنعت فولاد خراسان” در محل شهرک صنعتی توس مشهد اظهار داشت: این سازمان هم اینک متولی امور ۱۴ دفتر از مجموع ۱۹ “دفتر فن بازار منطقه ای” در سطح کشور است و یکی از این دفاتر در خراسان فعالیت دارد و آخرین دفتر فن بازار نیز دو روز پیش در استان لرستان راه اندازی شد.

وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این دفاتر تبادل فناوری و ارتباط هرچه نزدیک تر بین واحدهای فناور و تولیدی است لذا بر همین اساس همه نقش آفرینان حوزه فن بازار در این دفاتر حضور دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران همچنین گفت: ۸۱۸ مجموعه دانش بنیان هم اینک در سطح شرکت شهرکهای صنعتی استانهای کشور فعالیت دارند. از این تعداد ۳۵۰ مجموعه در داخل شهرکهای صنعتی و حدود ۸۰ مجموعه در خارج از شهرکهای صنعتی برای تبدیل به شرکتهای دانش بنیان مورد حمایت قرار گرفته اند.

وی افزود: ۱۰ شتاب دهنده بخش صنایع در خراسان رضوی هم با هدفگذاری در ۴۰ حوزه فعالیت دارند که از این تعداد ۱۶ مورد به مرحله اجرایی رسیده اند.

صالحی نیا ادامه داد: همچنین به منظور حمایت از شرکتهای دانش بنیان با صندوق نوآوری شکوفایی جهت اختصاص تسهیلات، خطوط اعتباری و نیز صندوقهای اعتباری ویژه تفاهمنانه هایی امضا شده است.

وی در ادامه همچنین گفت: صنعت فولاد در ایران با اجرای طرح توازن و تکمیل زنجیره تولید توسعه پیدا کرده است. صنعت فولاد در بخش هایی همچون کنسانتره، گندله سازی، احیا و تولید فولاد نیازمند تولید داخلی یکسری تجهیزات و قطعات یدکی و ثابت می باشد که حوزه صنایع کوچک و متوسط دارای تجربه و توانمندیهایی خوبی در این حوزه است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: عمده نیازهای این بخش با پیوند امکانات و توانمندی تولیدکنندگان داخلی با صنعت فولاد در جهت برآورده نمودن نیازهای این حوزه که بیشتر ناشی از مشکلات بین المللی است حل می شود. برقراری ارتباط بین مهندسان خط تولید و تامین کنندگان قطعات مورد نیاز باعث کاهش قیمت نهایی و افزایش کیفیت قطعات تولیدی مورد نیاز می شود.

همچنین با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران “کتابخانه الکترونیک” شهرک صنعتی توس، مرکز فن بازار دفاعی منطقه شمال شرق کشور و نیز نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخل صنعت فولاد شرق کشور گشایش یافتند. صالحی نیا در همین چارچوب با مدیران تعدادی از استارت آپها و شتاب دهنده ها گفت و گو کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
منبع : شاتا
شناسه مطلب : 27411
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ویژه نامه چیلان- کارنامه 6 ماهه 99