در بازديد دكتر غريب پور از خطوط توليد فولاد مباركه مطرح شد:فولاد مبارکه، پایلوت همکاری با شرکت های دانش بنیان
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از خطوط فولاد مبارکه حرکت این مجموعه را در همکاری با شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی در کشور عالی ارزیابی کرد.

به گزارش  چیلان  دکتر خداداد غریب پور، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از بازدید از خطوط فولادمبارکه گفت: شرکتها و معادن سنگ آهن در کشور ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان بزرگ کشور شدند.
وی تأکید کرد: رشد تولید محصولات فولادی و افزایش صادرات در سال رونق تولید از مهم ترین دستاوردهای صنعتی فولادمبارکه به شمار می رود.

وی تصریح کرد: حرکت مجموعه عظیم فولادمبارکه در راستای همکاری با شرکتهای دانش بنیان در بومی سازی در کشور به عنوان پایلوت زبانزد است.

در ادامه این بازدید،دکتر غریب پور در جمع مدیرعامل و مدیران عامل شرکت های گروه فولادمبارکه اظهار داشت: ایمیدرو، سود سهام فولادمبارکه را برای اجرای طرح های توسعه این شرکت ذخیره خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فولادمبارکه در افزایش تولید و کاهش انرژی در تراز جهانی می‌درخشد، تصریح کرد: به برنامه های آتی شرکت فولادمبارکه افتخار میکنیم و از فولادمبارکه با نگاه بلند مدتِ سودآوری حمایت می‌کنیم.

غریب پور ادامه داد: ایمیدرو زمینه ساز توسعه منابع معدنی است تا جایی که رشد تولید فولاد کشور در ۸ ماهه اول سال میلادی به ۶.۵ درصد رسیده است. رویکرد اصلی ایمیدرو در صنایع مادر، رویکرد توسعه ای است. ظرفیت های توسعه، باید در بنگاه های بزرگ ایجاد شود تا بیشترین سود به کشور بازگردد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ایمیدرو با ایجاد روابط سازنده بین بنگاه های اقتصادی، به دنبال حل مشکلات بنگاه های بزرگ صنعتی و معدنی است، گفت: بومی سازی و توجه به توان داخلی از دیگر اهداف ایمیدرو در توانمندسازی کشور در زمینه ساخت تجهیزات است.

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولادمبارکه نیز با اشاره به افزایش میزان تولید در سال رونق تولید در این کارخانه افزود: برای خودکفایی و بی نیازی کشور از واردات محصولات فولادی و در جهت اجرای دستورالعمل و رهنمودهای مقام معظم رهبری، برنامه ها و طرح های افزایش تولید در این کارخانه با تمام توان به اجرا در میآید.

2

تاریخ انتشار : ۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
شناسه مطلب : 28478
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.