تولید فولاد ایران ۵.۳ درصد افزایش یافت؛ تولید جهانی ۲.۷ درصد
انجمن جهانی فولاد گزارش داد: رشد تولید فولاد خام ایران همچنان دو برابر رشد جهانی است. بر این اساس در 11 ماه نخست سال2019 میلادی به 5.3 درصد رسید در حالی که تولید جهانی این محصول شاهد رشد 2.7 درصدی بود.

به گزارش  چیلان  به نقل از به نقل از انجمن جهانی فولاد(World Steel Association) طی ۱۱ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران ۲۳میلیون و ۶۴۸ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (۲۲میلیون و ۴۵۲هزارتن)، ۵.۳ درصد رشد نشان می دهد.

هرچند تولید فولاد خام ایران در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی با کاهش ۲.۶ درصدی به۲ میلیون و ۱۳۰ هزارتن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۱۸۷ هزار تن بود.

تولید ۶۴کشور فولادساز جهان نیز از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر سال جاری میلادی یک میلیارد و ۶۸۴ میلیون و ۱۹۴هزارتن ثبت شد که حاکی از رشد۲.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی، با یک درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۴۷ میلیون و ۷۹۱ هزار تن رسید. این رقم در نوامبر سال گذشته ۱۴۹میلیون و ۳۵۶ هزار تن ثبت شد.

طی ۱۱ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب چین با تولید ۹۰۴ میلیون و ۱۷۷ هزارتن، هند با ۱۰۱ میلیون و ۹۵۴ هزار تن، ژاپن با ۹۱میلیون و ۵۲۷ هزار تن، آمریکا با ۸۰ میلیون و ۶۱۵ هزار تن و کره جنوبی با ۶۶ میلیون و ۳۲ هزارتن ۵کشور برتر فولادساز جهان بودند.

2

تاریخ انتشار : ۳ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 29363
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.