رئیس هیئت مدیره چادرملو در گفت‌وگو با چیلان تشریح کرد:جزئیات کامل برنامه‌های توسعه چادرملو/ کچاد یک شرکت جدید با تجهیزات پیشرفته تأسیس می‌کند
دکتر محمد فاطمیان، صاحب‌نظر و چهره شناخته‌شده معدنی و فولادی، که اخیراً به‌عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (نماد بورسی کچاد) منصوب شده است، طی گفت‌وگویی اختصاصی با چیلان، آخرین برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت را تشریح کرد.

فاطمیان در گفت‌وگو با خبرنگار  چیلان  اظهار داشت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به‌صورت جهشی، ارتقای ظرفیت‌های تولید، افزایش مقیاس تولید، تنوع‌بخشی به محصولات تولیدی و تکمیل زنجیره تولید در هر دو بخش معدن و صنعت را به‌صورت جدی و با استفاده از تمام ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری دنبال می‌کند.

برنامه‌های توسعه‌ای چادرملو

رئیس هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در تشریح برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت گفت: چادرملو احداث یک کارخانه گندله‌سازی جدید (گندله‌سازی شماره ۲) با ظرفیت تولید ۲.۲ میلیون تن در سال را در دست اجرا دارد که میزان پیشرفت این طرح در حال حاضر ۲۵ درصد است و پیش‌بینی می‌شود تا دو سال آینده این طرح به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: یکی دیگر از طرح‌های توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، احداث کارخانه تولید فروسیلیکو منگنز با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال است که در مرحله صدور مجوز قرار دارد. این فروآلیاژ به عنوان افزودنی در زنجیره تولید چادرملو در ترکیب مواد تولیدی نقش ایفا می‌کند و تولید آن در یک مقیاس اقتصادی در برنامه‌های چادرملو قرار دارد.

سرمایه‌گذاری گسترده در فولاد سرمد ابرکوه

فاطمیان اظهار داشت: از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای چادرملو می‌توان به احداث واحد ذوب شرکت فولاد سرمد ابرکوه با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال اشاره کرد که به سرعت و با جدیت در حال اجرا است. همچنین شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طرح تولید کلاف با ظرفیت تولید ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن در سال را در دست اجرا دارد که این طرح نیز در شرکت فولاد سرمد ابرکوه در دست احداث است.

از پهنه معدنی D19 تا یک طرح جدید تولید آهن اسفنجی

رئیس هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خاطرنشان ساخت: ما به‌صورت جدی بهره‌برداری از پهنه معدنی D19 را در برنامه داریم و در حال حاضر اکتشافات تفصیلی این پهنه معدنی در دست انجام است.

وی ادامه داد: در راستای فعال‌سازی معدن D19، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه‌گذاری در احداث یک واحد آهن اسفنجی جدید را در برنامه دارد.

تأسیس یک شرکت جدید با تجهیزات پیشرفته

دکتر فاطمیان با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و حفاری معادن گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به دنبال تأسیس یک شرکت جدید با تجهیزات مدرن و به‌روز اکتشافی و حفاری است. این شرکت که در مرحله رایزنی با نهادهای مربوطه جهت تأسیس آن هستیم به‌صورت حرفه‌ای در اکتشافات عمیق و نیمه‌عمیق فعال خواهد شد تا بهره‌برداری از ظرفیت ذخایر قطعی و احتمالی با سهولیت بیشتر، با قیمت تمام‌شده پایین‌تر و در یک مقیاس اقتصادی صورت گیرد.

این صاحب‌نظر زنجیره فولاد بیان داشت: به تأسیس این شرکت جدید، چادرملو نه تنها توسعه پهنه جغرافیایی را در دستور کار دارد، بلکه همزمان به دنبال آن است تا با استفاده از تجهیزات مدرن در عمق خاک بهره‌برداری بیشتری از ذخایر معدنی موجود داشته باشد.

وی در پایان به خبرنگار  چیلان  گفت: مدیریت جدید شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، افزایش پهنه‌های معدنی در اختیارِ جدید را همزمان با افزایش بهره‌وری و افزایش ظرفیت تولید در پهنه‌های موجود دنبال می‌کند تا با بالفعل کردن ظرفیت‌ها، استفاده حداکثری از زیرساخت‌های موجود و در عین حال، ایجاد ظرفیت‌های جدید، گام‌های بزرگی در راستای جهش تولید برداشته شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۸
شناسه مطلب : 33067
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.