محدودیت های صادراتی با عرضه تمام واحدها در بورس کالا رفع می شود
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان گفت: منوط کردن صادرات فولاد به رعایت کف عرضه برای جلوگیری از تنش در بازار داخلی زمانی تاثیر مثبت دارد که توسط همه واحدها رعایت شود .

به گزارش  چیلان ، منصور یزدی زاده  افزود: در حال حاضر ذوب آهن اصفهان ، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان و عمده شرکت های بزرگ فولادی کف عرضه ها را رعایت می کنند ولی متاسفانه سایرین به درستی این رعایت را ندارند.

وی گفت: مسئله مورد تاکید وزارت صمت هم عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و پرهیز از فروش در بازار آزاد است تا سایر واحدها هم به میدان بیایند و با فرمول افزایش عرضه بتوان ثبات در بازار داخلی را حفظ کرد.

لذا اگر همه شرکت ها محصولاتشان را در بورس کالا عرضه کنند، دولت هم اطمینان خاطر پیدا می کند و دیگر دلیلی ندارد که صادرات را به رعایت کف عرضه گره بزند.

یزدی زاده  افزود:در چنین شرایطی دیگر دلیلی بر دخالت دولت نیست و تنظیم بازار هم به عهده سازوکار بورس گذاشته می شود که بازار را بر اساس اصول عرضه و تقاضا اداره کند و به جلو پیش رود. بنابراین اگر همه واحدها از بزرگ و کوچک بورس کالا را به عنوان محور اصلی عرضه بپذیرند و البته بورس کالا هم شرایط لازم برای عرضه و معاملات همه واحدها را فراهم کند،  قیمت ها هم متأثر از یک سری مؤلفه ها نظیر نوسان نرخ ارز و نرخ های جهانی و تورم انتظاری به طور منطقی شکل می گیرد.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹
شناسه مطلب : 36298
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.