نشست ویژه نوردکاران برای تامین شمش:۳ راهکار برای ارائه به وزیر صنعت جمع بندی شد
سی و سومین جلسه هم اندیشی نوردکاران میلگرد با حضور تولیدکنندگان این رسته برگزار شد و درخصوص مشکلات تامین شمش مورد نیاز واحدها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

حمیدرضا طاهری زاده، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران درباره این جلسه به خبرنگار  چیلان  گفت: انجمن درصدد برگزاری جلسه مشترکی با وزیر صنعت، معدن و تجارت است تا درمورد کمبود شمش در داخل کشور که اخیرا به دلیل صادرات بیش از حد مواد اولیه نوردکاران اتفاق افتاده است، رایزنی کند. لذا در این جلسه تلاش شد مسئله تامین شمش مورد نیاز واحدهای نوردی از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای موجود هم مورد جمع بندی و اولویت بندی گرفت تا به وزیر صنعت ارائه شود.

وی افزود: در شرایط فعلی نوردکاران نیز تماما با صادرات بیشتر فولاد کشور موافق هستند اما باید وضعیتی فراهم شود که تعرفه های واردات شمش تعدیل شده و امکان استفاده از منابع خارجی برای کارخانجات نورد فراهم گردد.

طاهری زاده خاطرنشان کرد: درصورت هماهنگی و برقراری جلسه، این موضوع با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح خواهد شد.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار داشت: قرار است علاوه بر راهکار تعدیل تعرفه واردات شمش، دو راهکار دیگر نیز در جلسه با وزیر مطرح گردد که شامل عرضه بیشتر تولیدکنندگان بزرگ شمش در داخل کشور با مکانیسم مشخص و همچنین تعیین قیمت عرضه در داخل براساس درصدی از میانگین قیمت فروش میلگرد در داخل کشور می باشد.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
شناسه مطلب : 13457
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.