طبیبی در گفت‌وگو با چیلان تشریح کرد:آخرین اقدامات چدن‌ریزان جی در راستای تقویت ساخت داخل
غلامرضا طبیبی رئیس هیئت مدیره شرکت چدن‌ریزان جی داشت: شرکت چدن‌ریزان جی با سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت آروین صنعت جی موفق به ساخت انواع کوره‌های القایی با ظرفیت‌های ۱۰۰۰ کیلو تا ۲۵۰۰۰ کیلو گردیده است. استفاده از تکنولوژی موازی در ساخت کوره‌های ذوب القایی، ارائه خدمات پس از فروش و افزایش سطح کیفیت قطعات با استفاده از دانش و تجربه جوانان دانشگاهی از ویژگی‌های این شرکت است.

 

به گزارش  چیلان ، غلامرضا طبیبی رئیس هیئت مدیره شرکت چدن‌ریزان جی اظهار داشت: شرکت چدن‌ریزان جی با سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت آروین صنعت جی موفق به ساخت انواع کوره‌های القایی با ظرفیت‌های ۱۰۰۰ کیلو تا ۲۵۰۰۰ کیلو گردیده است. استفاده از تکنولوژی موازی در ساخت کوره‌های ذوب القایی، ارائه خدمات پس از فروش و افزایش سطح کیفیت قطعات با استفاده از دانش و تجربه جوانان دانشگاهی از ویژگی‌های این شرکت است.

به گزارش  چیلان ، رئیس هیئت مدیره شرکت چدن‌ریزان جی گفت: اساساً مأموریت شرکت چدن‌ریزان جی و آروین صنعت جی، بومی‌سازی ماشین‌آلات و تجهیزات صنعت فولاد و حل مشکلاتی است که در پی تحریم‌ها در تأمین تجهیزات ایجاد شده بود.

ساخت خطوط CCM

غلامرضا طبیبی ساخت ماشین ریخته‌گری مداوم CCM را از دیگر اقدامات این شرکت در جهت تقویت ساخت داخل عنوان کرد و گفت: خط‌های ریخته‌گری که در کشور وجود دارند، حداکثر سرعت ۲ متر بر دقیقه دارند. ما توانسته‌ایم با بالا بردن سرعت ریخته‌گری تا ۲.۵ متر بر دقیقه و افزایش طول قالب، اقدامات خوبی در زمینه ساخت خطوط CCM پیشرفته انجام دهیم.

وی گفت: همچنین در جهت رفع وابستگی و خنثی‌سازی تحریم‌ها کار طراحی مجدد کلیه خازن‌های کوره‌های القایی را انجام شده است. ساخت خازن‌های کوره‌های القایی در خارج از کشور انجام می‌پذیرد و پس از آن به کشور منتقل می‌شوند. این خازن‌ها یک سال ضمانت‌نامه بدون قید و شرط دارند.

داخلی‌سازی خطوط نورد ورق

رئیس هیئت مدیره شرکت چدن‌ریزان جی گفت: با توجه به ضعف موجود و عدم توازن در حوزه نورد ورق فولادی و ناتوانی بخش خصوصی در رقابت با بخش‌های خصولتی و دولتی، اقدام به تشکیل کنسرسیوم داخلی برای ساخت خطوط نورد ورق خصوصاً ورق‌های آلیاژی کرده‌ایم.

غلامرضا طبیبی افزود: با چندین شرکت خارجی در این خصوص وارد مذاکره شده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک اولین خطوط نورد ورق را با ظرفیت ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن و سایز ۸ میلی‌متر به بالا تولید کرده و به مشتریان تحویل خواهیم داد.

2

تاریخ انتشار : ۲ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۸
شناسه مطلب : 41191
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی