اختصاصی چیلانآخرین آمار انجمن جهانی فولاد از تولید فولاد جهان در سال ۲۰۲۳ / رشد ۱.۸ درصد تولید ایران / رشد تولید چین صفر شد
بنا بر تازه‌ترین گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد جهان در سال 2023 با اختلافی اندک نسبت به سال 2022 به بیش از یک میلیارد و 849 میلیون تن رسید. همچنین تولید ایران در سال 2023، 31 میلیون و 100 هزار تن و 1.8 برابر بیش‌تر از سال 2022 بود.

به گزارش  چیلان ، انجمن جهانی فولاد آمار تولید فولاد جهان را در کل سال ۲۰۲۳ منتشر کرد. بنا بر آمار این انجمن، در سال ۲۰۲۳ میلادی یک میلیارد و ۸۴۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد در جهان تولید شد و این حجم از تولید نسبت به سال ۲۰۲۲، ۰.۱ درصد رشد داشت. همچنین بنا بر این آمار ۱۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد در آخرین ماه سال ۲۰۲۳ (دسامبر) در جهان تولید شد.

بنا بر آمار انجمن جهانی فولاد، ایران در سال ۲۰۲۳ جایگاه خود را به عنوان دهمین تولیدکننده فولاد جهان حفظ کرد. تولید فولاد کشور در کل این سال ۳۱ میلیون و ۱۰۰ هزار و در ماه دسامبر ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن بود. تولید فولاد ایران در سال ۲۰۲۳، ۱.۸ برابر بیشتر از سال ۲۰۲۲ بود و تولید دسامبر ۲۰۲۳، ۱۲.۱ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ افزایش داشت.

چین در سال ۲۰۲۳ یک میلیارد و ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد تولید کرد و تولید این کشور نسبت به سال ۲۰۲۲ هیچ رشدی نداشت.

هند در جایگاه دومین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۲۳، ۱۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد در این سال تولید کرد. تولید این کشور در این سال نسبت به سال ۲۰۲۲، ۱۱.۸ درصد رشد داشت.

ژاپن سومین تولید کننده بزرگ فولاد دنیا در ۲۰۲۳ میلادی ۸۷ میلیون تن فولاد تولید کرد و تولید آن نسبت به سال ۲۰۲۲ ۲.۵ درصد کاهش داشت.

آمریکا در جایگاه چهارمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۲۳، ۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار فولاد تولید کرد و تولید این کشور در این سال نسبت به سال ۲۰۲۲، ۰.۲ درصد رشد کرد.

روسیه رتبه پنجم تولید فولاد جهان را پس از کشورهای یادشده در سال ۲۰۲۳ به خود اختصاص داد و تولید آن در این سال به ۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید و نسبت به سال ۲۰۲۲، ۵.۶ درصد رشد یافت.

کره جنوبی در رتبه ششم تولید جهانی فولاد، تولید خود را به ۶۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رساند و نسبت به سال ۲۰۲۲، ۱.۳ درصد رشد داد.

در سال گذشته میلادی آلمان هفتمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان بود. این کشور در سال ۲۰۲۳، ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد تولید کرد و تولید آن نسبت به سال ۲۰۲۲، ۳.۹ درصد کاهش داشت.

ترکیه در سال ۲۰۲۳ در جایگاه هشتمین تولیدکننده برتر فولاد در جهان ۳۳ میلیون و ۷۰۰هزار تن فولاد تولید کرد و تولید آن در مقایسه با سال ۲۰۲۲، چهار درصد افت داشت.

برزیل نیز نهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۲۳ بود. این کشور در این سال ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد تولید کرد و تولید آن نسبت به سال ۲۰۲۲، ۶.۵ درصد کاهش داشت.

2

تاریخ انتشار : ۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۵
شناسه مطلب : 58388
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی