تازه ترین عناوین
مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش به «چیلان» خبر داد:حداقل ۲۰ درصد از تولیدات فولاد کاوه به بیلت های آلیاژی اختصاص می یابد
فولاد کاوه جنوب کیش در نظر دارد برای سال جاری، حداقل 20 درصد از تولیدات خود را به بیلت های آلیاژی اختصاص بدهد و چنانچه بازخوردها مثبت باشد، براساس شرایط بازار ممکن است این سهم را تا 50 درصد هم برساند.

مهندس علی دهاقین، مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش در گفت و گو با  چیلان  ضمن تشریح مهمترین فعالیت های کاوه جنوب کیش در سال ۹۵ به برنامه های این شرکت فولادی در سال ۹۶ اشاره کرد.

امکان صادرات ۹۰درصدی داریم

مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش در ابتدای صحبت های خود به خبرنگار  چیلان  گفت: فولاد کاوه جنوب کیش در نخستین سال از زمان راه اندازی واحد فولادسازی خود با دستیابی به ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تنی موفق شد حدود ۵۰ تا ۵۵ درصد از این تولیدات خود را صادر کند و بالای صد میلیون دلار در سال اول صادرات داشته باشد.

دهاقین با اشاره به مزیت صادراتی شرکت کاوه جنوب کیش تصریح کرد: در شرایط فعلی تولیدات این شرکت به دلیل دارا بودن شاخص ها و استانداردهای بین المللی تا ۹۰ درصد امکان صادرات دارد.

استراتژی های کاوه جنوب برای سال ۹۶ تشریح شد

دهاقین در پاسخ به این پرسش خبرنگار  چیلان  که برنامه های امسال فولاد کاوه جنوب چیست؟ پاسخ داد: در سال ۹۶ بجز موضوع صادرات، چند موضوع دیگر به صورت جدی در شرکت پیگیری خواهد شد. ازجمله برنامه هایی که در سال جاری دنبال خواهیم کرد رساندن کارخانه به ظرفیت اسمی، کاهش هزینه ها، افزایش تولید، بهره وری در شرکت، ایجاد شرایط خوب رقابتی در حوزه صادرات و رساندن محصولات شرکت به بازارهای هدف، بدون واسطه است. امسال همچنین در بخش پروژه ها، پیشبرد فاز توسعه به ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن را در برنامه داریم.

وی ادامه داد: فاز دوم فولادسازی کاوه جنوب کیش تا پایان سال گذشته حدود ۴۵ تا ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و برنامه ریزی ها در سال گذشته این بود که امسال شتاب بیشتری در راه اندازی فاز توسعه داشته باشیم و امیدواریم فاز دوم اواخر سال ۹۶ و حداکثر اوایل سال ۹۷ راه اندازی شود. با احداث و تکیمل این واحد، ظرفیت کارخانه از ۱.۲ میلیون تن به ۲.۴ میلیون تن خواهد رسید.

وی از جمله کارهای مفید که در راستای طرح توسعه شرکت انجام شد را بحث توسعه زیرساخت ها عنوان کرد و گفت: در بحث زیرساخت ها نظیر تامین آب، برق و گاز مجموعه برای پروژه هایمان نیز اقدامات خوبی انجام دادیم و به جرأت می توانیم بگوییم که در زمینه تامین آب فاز دو هیچ گونه مشکلی نداریم و مشکل برق و گاز نیز در حال پیگیری و حل شدن است.

سیاست هلدینگ کاوه پارس تکمیل زنجیره ارزش فولاد به ظرفیت ۱۰ میلیون تن است

مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش در ادامه صحبت های خود سیاست های شرکت در تکیمل زنجیره فولاد را تشریح کرد و گفت: فولاد کاوه جنوب یکی از زیرمجموعه های هلدینگ کاوه پارس است. این هلدینگ نیز علاوه بر واحدهای سنگ آهنی و فرآوری آن، از شرکت های فولادی نیز تشکیل شده و در مجموع دیدگاه و سیاست این هلدینگ، تکمیل زنجیره ارزش فولاد به ظرفیت ۱۰ میلیون تن است که امیدوار هستیم در افق ۱۴۰۴ این زنجیره تامین فولاد از استخراج سنگ آهن تا تولید محصول نهایی محقق شود. البته در این راستا اقدامات مثبت و خوبی هم صورت گرفته است؛ برای مثال عملیات اجرایی واحد نورد شرکت فولاد شرق به ظرفیت ۶۵۰ هزار تن اوایل امسال در خرمشهر آغاز می شود.

۲۰ تا ۵۰ درصد از ظرفیت تولید را به بیلت های آلیاژی اختصاص می دهیم

دهاقین در پاسخ به سوال خبرنگار  چیلان  درباره این مسئله که فولاد کاوه جنوب کیش تصمیمی برای تولید فولادهای آلیاژی دارد یا نه؟ اظهار داشت: زیرساخت ها در فولاد کاوه جنوب کیش برای تولید فولادهای آلیاژی تنظیم شده و در سال ۹۵ دو نمونه آلیاژی در مجموعه تولید گردد و به بازار ارسال شد و منتظر بازخوردها هستیم اما برای امسال پیش بینی شده در ابتدا ۲۰ درصد ظرفت به تولید این گریدها اختصاص یابد و به مرور و براساس شرایط بازار ممکن است این سهم تا ۵۰ درصد هم برسد.

مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش تاکید کرد: تمامی این برنامه ریزی ها به شرایط بازار بستگی دارد که باعث خواهد شد فولاد کاوه به سمت بیلت های آلیاژی حرکت کند یا تولید بیلت ساختمانی را در دستور داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: بیلت های آلیاژی اگرچه ارزش افزوده بالاتری نسبت به بیلت های ساختمانی دارند اما ظرفیت تولید را پایین آورده و به نسبت زمان تولید بالاتری دارند. در مجموع امسال حداقل ۲۰درصد از ظرفیت تولید را به بیلت های آلیاژی اختصاص خواهیم داد اما چنانچه شرایط بازار خوب باشد این ظرفیت به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

2

تاریخ انتشار : ۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
شناسه مطلب : 13552
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.