تازه ترین عناوین
معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه تشریح کرد:نیاز واقعی کشور به ورق های زیر ۳ میلیمتر چقدر است؟
فولاد مبارکه در سال گذشته به میزان ۱ میلیون و ۳۱۶ هزار تن ورق برای شرکت های لوله و پروفیل تأمین کرده که از این میزان ۹۷۶ هزار تن مربوط به ورق های ۳ میلیمتر و کمتر بوده است. میزان واردات این ضخامت ها نیز در حدود ۸۶۶ هزار تن است که با احتساب تولید حداقلی ۲۰۰ هزار تنی واحدهای کوچک تر مانند نورد لولۀ اهواز و مجتمع فولاد گیلان، میزان تولید داخلی و واردات ورق های زیر 3 میلیمتر درمجموع به حدود ۲ میلیون تن می رسد. از این میزان حدود ۵۱۰ هزار تن در شرکت های نوردکار مقاطع تخت مصرف می شود. بنابراین میزان تقاضای واقعی برای ورق زیر 3 میلیمتر، حدود 1/5 میلیون تن می باشد.

محمود اکبری معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به ظرفیت های خالی تولید در کارخانجات تولیدکننده ورق فولادی و لزوم بهره گیری از آن ها برای تامین نیاز صنایع پایین دستی اظهار داشت: درخصوص تأمین ورق های با ضخامت ۳ میلیمتر و کمتر با توجه به محاسبات صورت گرفته بر مبنای تقاضای حقیقی واحدهای مصرف کننده این نوع ورق ها، میزان نیاز صنایع لوله و پروفیل در حدود ۱/۵ میلیون تن است.
اکبری در تشریح نحوه محاسبه این نیاز گفت: فولاد مبارکه در سال گذشته به میزان ۱ میلیون و ۳۱۶ هزار تن ورق برای شرکت های لوله و پروفیل تأمین کرده که از این میزان ۹۷۶ هزار تن مربوط به ورق های ۳ میلیمتر و کمتر بوده است. میزان واردات این ضخامت ها نیز در حدود ۸۶۶ هزار تن است که با احتساب تولید حداقلی ۲۰۰ هزار تنی واحدهای کوچک تر مانند نورد و لولۀ اهواز و مجتمع فولاد گیلان، میزان تولید داخلی و واردات ورق های زیر ۳ میلیمتر درمجموع به حدود ۲ میلیون تن می رسد. از این میزان حدود ۵۱۰ هزار تن در شرکت های نوردکار مقاطع تخت مصرف می شود. بنابراین میزان تقاضای واقعی برای ورق زیر ۳ میلیمتر، حدود ۱/۵ میلیون تن می باشد.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه با اعلام این مطلب که برای تامین نیاز صنایع لوله و پروفیل نیازی به واردات نیست، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت خالی مجتمع فولاد گیلان و نورد و لولۀ اهواز، درصورتی که جهت توانمندسازی و افزایش تولید این شرکت ها سرمایه گذاری شود، نیاز داخلی ازجمله ۱/۵میلیون تن نیاز شرکت های لوله و پروفیل می تواند بدون واردات تأمین شود که در این صورت حدود ۳۰۰ هزار شغل جدید نیز در کشور ایجاد خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
شناسه مطلب : 13859
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.