هشدار یوروفر از خطر کمبود الکترود در اتحادیه اروپا
یورفر کمبود کک سوزنی را عامل اصلی کاهش عرضه الکترود گرافیتی عنوان کرد و گفت این موضوع به شدت تولیدکنندگان فولاد اتحادیه اروپا را تهدید می کند.

ترجمه  چیلان  به نقل از متال اکسپرت، یورفر نگرانی خود را از کمبود کوتاه مدت عرضه الکترود گرافیتی اعلام کرد. این نهاد گفته این مشکل می تواند تولید فولاد اتحادیه اروپا را به شدت با معضل مواجه کند.

کسری کک سوزنی که ماده اولیه ساخت الکترود گرافیتی است عامل اصلی این مشکل است. کک سوزنی در ماه های اخیر کاهش تولید داشته و همین مسئله قیمت های آن را به طور ناگهانی بالا برد.

و این کمبود جهانی ناشی از تعطیلی بسیاری از واحدهای موجود در طی چند سال اخیر است.

به عنوان مثال چین به عنوان اصلی ترین تامین کننده الکترود گرافیتی از اوائل سال ۲۰۱۷ به دلیل عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی بخش قابل توجهی از تولیدات خود را کاهش داد.

براساس اعلام یوروفر ، تولیدکنندگان فولاد اتحادیه اروپا سالانه ۲۲۶ هزار تن الکترود گرافیتی مصرف می کنند و به شدت به واردات وابسته هستند.

پیش بینی می شود اوج کسری الکترود در اواخر سال ۲۰۱۷ مشاهده شود زیرا موجودی کارخانه ها به تدریج به پایان می رسد. برخی می گویند مشکل و محدودیت عرضه الکترود تا سال ۲۰۱۸ کشیده خواهد شد و حتی گسترش خواهد یافت.

گفتنی است، استفاده از الکترود گرافیتی در کوره های قوس الکتریکی ضروری است.

2

تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
شناسه مطلب : 14572
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.