۲ هزار تن گندله از فولاد سنگان به مقصد اصفهان بارگیری و حمل شد
نخستین قطار و محموله گندله به وزن 2 هزار تن از کارخانه فولاد سنگان سایت احیاء سپاهان بارگیری و به مقصد فولاد اصفهان حمل شد.

به گزارش  چیلان ، رضا شرقی، معاون فنی و زیربنایی راه آهن شرق در جمع مدیران و معاونان اداره کل راه آهن شرق اظهار داشت: نخستین قطار و محموله گندله به وزن ۲ هزار تن از کارخانه فولاد سنگان سایت احیاء سپاهان بارگیری و به مقصد فولاد اصفهان حمل شد.

وی گفت: در چشم انداز این اداره کل حمل سالیانه دو میلیون تن گندله قرار دارد و برای این کار برنامه‌ریزی می‌کنیم و درصدد هستیم خط ریلی از سایت احیا سپاهان تا کارخانه فولاد سنگان احداث شود تا گندله از محل بارگیری شود.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن شرق ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده واگن‌هایی که بار می‌آورده و خالی بر می‌گشتند از این به بعد بار گندله حمل خواهند کرد و به عبارتی دو سر بار خواهند شد.

شرقی یادآور شد: اداره کل راه‌آهن شرق با طول خط بیش از یک هزار کیلومتر بزرگترین منطقه ریلی کشور است که علیرغم قدمت کم جایگاه سوم بارگیری در راه آهن جمهوری اسلامی ایران را به خود اختصاص داده است و مطابق برنامه پیش‌بینی حمل بار راه آهن در سال ۱۳۹۶ بارگیری و حمل حدود ۹ میلیون تن بار در برنامه این اداره کل قرار دارد.

2

تاریخ انتشار : ۲ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
منبع : خبرگزاری تسنیم
شناسه مطلب : 15050
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.