تازه ترین عناوین
انتصاب در روهینا جنوب/ نگارستانی سکاندار جدید روهینا شد
هیئت مدیره مجتمع فولاد روهینا جنوب، مهندس عباس نگارستانی را به عنوان مدیرعامل این شرکت تولید کننده میلگرد منصوب کرد.

به گزارش  چیلان ، مجتمع فولاد روهینا شاهد تغییر مدیریتی بود و این مجتمع فولادی که تولیدکننده میلگرد با ضخامت ۸ تا ۳۲ میلی متر است و در سال ۴۵۰ هزار تن از انواع این محصول پرفروش را تولید می کند مدیرعامل جدید خود را شناخت.

مهندس نگارستانی با تصویب هیئت مدیره، مدیرعامل جدید این مجتمع فولادی شد.

گفتنی است، کارخانه روهینا جنوب با ظرفیت تولید ۱.۴ میلیون تن ذوب، ریخته گری و نورد از سال ۸۹ در شهرستان دزفول فعالیت خود را آغاز کرده است.

مهندس نگارستانی در یک دهه گذشته سابقه اداره شرکت هایی همچون فولاد کاویان و نورد و لوله اهواز را در کارنامه دارد. شمار زیادی از کارکنان نورد و لوله اهواز با نماد «فاهواز» از وی به عنوان ناجی این شرکت یاد می کنند. وی که از سال ۸۶ اداره نورد و لوله اهواز را با بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته و بدهی در کارنامه دارد در سال ۹۰ تولید ۴۵۰ هزار تن محصول را در این شرکت فولادی رقم زد تا با شکسته شدن رکورد ۳۵ ساله نورد و لوله این شرکت سود عملیاتی شناسایی کرده و از تعطیلی نجات پیدا کند. همچنین در پی افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در سال ۹۲ سرمایه شرکت از ۱۲ میلیارد تومان به حدود ۳۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت و ۳۱ برابر شد، بدین ترتیب شرکت از خطر انحلال فاصله گرفت.اما از سال ۹۳ با واگذاری سهام ایمیدرو در نورد و لوله اهواز این شرکت روزهای خوبی را نمی گذراند و سهام فروخته شده به بخش خصوصی بارها توسط سازمان خصوصی سازی در معرض حراج گذاشته شده است.

لازم به ذکر است، احداث مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال ۱۳۸۹ در زمینی با مساحت ۱۰۰ هکتار واقع در استان خوزستان، شهرستان دزفول با هدف تولید مناسب قیمت میلگرد اهواز، در فاصله ۷ کیلومتری جاده دزفول – شوشتر آغاز گردید. این مجتمع با برخورداری از یک واحد نورد ۵۰۰ هزار تنی میلگرد، به نام ریبار و یک واحد ذوب و نورد پیوسته ۴۵۰ هزار تنی، به نام میدا، ضمن تأمین بخشی از نیازهای کشور، این پتانسیل را دارد که یکی از صادر کنندگان محصولات فولادی نیز باشد.

2

تاریخ انتشار : ۵ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
شناسه مطلب : 15986
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.