دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد:۴۰ درصد میلگرد عرضه شده در بورس خریدار دارد
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اینکه به‌طور متوسط ۴۰ درصد میلگرد عرضه شده در بورس کالا متقاضی دارد، افزایش قیمت میلگرد را تکذیب کرد.

به گزارش  چیلان ،چندی پیش، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت‌وگویی از افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: بیش‌ترین افزایش قیمت مربوط به مصالح ساختمانی مرتبط با حوزه فولاد بود، به‌طوری‌که فقط یک قلم کالا همراه با افزایش قیمت دلار در کشور تا ۹۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرد.

در این زمینه، «سید رسول خلیفه سلطانی»‌ دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: گرچه ۲۸ میلیون تن ظرفیت تولید میلگرد در کشور وجود دارد، اما تولید سالیانه آن حدود ۲۰ میلیون تن است که نزدیک به ۱۲ میلیون تن آن در داخل مصرف می‌شود.

به گفته این مقام صنفی، اکنون میلگرد به اندزاه کافی در کشور تولید می‌شود و هیچ مشکلی بابت تامین آن در بازار وجود ندارد.

وی ادامه‌داد: نگاهی به عرضه این کالا در بورس هم نشان می‌دهد که به‌طور معمول برای ۴۰ درصد عرضه‌ها، تقاضا وجود دارد.

خلیفه‌سلطانی خاطرنشان‌کرد: بقیه آنچه که در بورس به فروش نمی‌رسد، درصدی از آن صادر شده و درصدی دیگر نیز روانه انبارها می‌شود تا در نوبت فروش بعدی قرار بگیرد.

چهارشنبه گذشته (۱۰ اسفند ماه) ۸۸ هزارتن میلگرد پرمصرف ساختمانی (سایز ۱۲ تا ۲۰) در بورس کالا عرضه شد که با احتساب معاملات مچینگ، ۴۳ هزار تن حدود نیمی از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

قیمت میانگین موزون میلگرد مرسوم بازار (۱۲ تا ۲۰) در معاملات چهارشنبه به ۲۳ هزار و ۳۱۸ تومان در هر کیلو به ثبت رسید که به معنای کاهش حدود یک‌هزار تومانی (۴.۴ درصد) قیمت کشف‌شده میلگرد نسبت به قیمت معاملات هفته پیش آن است.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳
منبع : ایرنا
شناسه مطلب : 48332
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی