تازه ترین عناوین
میدکو از سرمایه صندوق توسعه ملی برای فولاد بوتیا استفاده می کند
میدکو با سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری از محل صندوق توسعه ملی به توسعه مجتمع فولاد کرمان می پردازد.

به گزارش  چیلان ، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از توافق برای سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری میدکو از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه مجتمع فولاد بوتیای کرمان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح توسعه، ۳ هزار فرصت شغلی به‌صورت مستقیم برای جوانان ایجاد می‌شود.

محمدمهدی زاهدی با اشاره به دیدار اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به وجود معادن غنی سنگ آهن و زغال‌سنگ در کرمان تاکید کرد و ظرفیت بالای کرمان برای تولید فولاد را یادآور شد.

وی با بیان اینکه با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری میدکو از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان توافق شده است، بیان کرد: برای اجرای فاز اول این مجتمع کارخانه‌ای تاکنون یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه با اجرای این طرح توسعه، ۳ هزار فرصت شغلی به‌صورت مستقیم و ۱۰ هزار فرصت شغلی به‌طور غیرمستقیم برای جوانان ایجاد می‌شود، عنوان کرد: همچنین مقرر شده است، اجرای تمام امور خدماتی مجتمع توسط شرکت‌های بخش خصوصی بومی انجام پذیرد و این شرکت‌ها متعهد به اشتغال نیروهای بومی شوند.

وی از توافق با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برای تأمین سوخت مورد نیاز مجتمع فولاد بوتیا خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شده است، منابع طبیعی استان کرمان یک‌هزار هکتار زمین به‌منظور درختکاری و تأمین فضای سبز به‌منظور ایجاد خط سبز و برآورده شدن استانداردهای زیست‌محیطی مجتمع فولاد بوتیا در  اختیار آن مجتمع قرار دهد.

2

تاریخ انتشار : ۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
شناسه مطلب : 16452
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.