تازه ترین عناوین
تزریق آرامش به بازار فولاد با شمش کاوه جنوب/ ۲۱۴۰ تومان، قیمت شمش کاوه با دلار ۴۲۰۰ تومانی!
امروز سوم اردیبهشت ماه، 2 هزار تن شمش فولاد کاوه جنوب کیش در حالی با عدم رقابت مواجه شد و با قیمت پایه 2142 تومان مورد معامله قرار گفت که اکثر فعالان بازار فولاد بر وجود رقابت در این عرضه حتی رقابت حداقلی در حدود 2 درصد اتفاق نظر داشتند اما رفتار غیر قابل پیش بینی نوردکاران، تمامی پیش بینی ها را نقش بر آب ساخت و هیچ رقابتی انجام نشد! حتی شنیده های چیلان از تقاضاهای متعدد نوردکاران در سطوح قیمتی پایین تر از قیمت پایه حکایت دارد!

به گزارش  چیلان ، معامله امروز شمش فولاد کاوه جنوب حاوی نکات مهمی برای بازار فولاد کشور بود که مهم ترین نکته آن، نبود کشش قیمتی تقاضا از سوی مصرف کنندگان مقاطع ساختمانی است. به عبارت دیگر در قیمتی که انتظار استقبال فراوان از سوی نوردکاران می رفت، خریداران به سطوح بالاتر قیمتی برای شمش و رقابت برای آن روی خوش نشان نداند و به نوعی اعلام کردند که سقف قیمت شمش(با درنظر گرفتن هزینه حمل از بندرعباس) همین قیمت ۲۱۴۲ تومان است! در واقع می توان این چنین استباط کرد که در این عرضه فولاد کاوه جنوب به قیمت ۴۲۰۰ تومانی دلار برای عرضه شمش داخلی تمکین کرده و از سوی دیگر با توجه به قیمت تمام شده واردات شمش و مقررات ارزی اخیر، نوردکاران هم این قیمت را عادلانه ارزیابی کرده و نقطه تعادل جدیدی در بازار شمش رقم خورده است.
واکنش امروز بازار فولاد به معامله شمش فولاد کاوه جنوب هم تایید کننده همین نگاه نوردکاران است چرا که اکثر کارخانجات نوردی قیمت های خود را توام با ثبات یا کاهش اندک اعلام کردند. باید منتظر روزهای آتی بود تا تاثیر این معامله در بازار فولاد بیشتر مشخص شود.

2

تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶
شناسه مطلب : 17549
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.