تعدیل مثبت ۲۴ درصدی فولاد هرمزگان/ سود هر سهم فولاد هرمزگان ۲۵۲ ریال شد
فولاد هرمزگان با ارائه اطلاعاتی، برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 تعدیل مثبت 24 درصدی اعلام کرد.

به گزارش  چیلان ، فولاد هرمزگان سود هر سهم خود را از ۲۰۴ ریال پیش بینی قبلی به ۲۵۲ ریال افزایش داد و براساس گزارش عملکرد این شرکت، هرمزگان با پوشش ۱۰۰ درصدی ۲۵۲ ریال یود محقق کرده است.

سود این شرکت ۲۴ درصد از محل افزایش سود تسعیر ارز به مبلغ ۱۹ میلیارد تومان و همچنین ارسال یک محموله صادراتی به نرخ جدید به ارزش ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

این شرکت درباره دلایل تغییر با اهمیت پیش بینی سود اعلام کرده است:

افزایش ۲۴ درصدی پیش بینی سود خالص تعدیل شده هر سهم در سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ نسبت به آخرین پیش بینی حسابرسی شده که در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ در سامانه کدال منتشر گردیده، عمدتاً به دلیل: ۱- مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال اختلاف در پیش بینی سایر اقلام عملیاتی ناشی از سود تسعیر ارز پایان دوره می باشد که به موجب بیانیه جدید سازمان حسابرسی محاسبه و ثبت گردیده و میزان واقعی آن قبل از ابلاغ بیانیه امکان پذیر نبوده است. ۲- مبلغ ۵۰۰میلیارد ریال عمدتاً مربوط به افزایش در سود ناخالص موضوع نامه شماره ۱۶۹۱۷۱/۳۴۰۰/۰۲-۹۷/پ (ارسالی به آن سازمان محترم)می باشد.لذا همانگونه که در نامه مذکور اشاره گردید این میزان افزایش عمدتاً ناشی از دریافت و حمل یک محموله صادراتی در پایان سال و افزایش قیمت فروش محصول در ماههای پایانی سال می باشد و از آنجاییکه این موضوع به تنهایی منجر به تعدیل با اهمیت نمی شد امکان افشا به عنوان یک تعدیل با اهمیت پیش از این میسر نبود .

2

تاریخ انتشار : ۲ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
شناسه مطلب : 18146
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.