آمریکا باید برای همیشه اروپا را از تعرفه فولاد معاف کند
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در ادامه یازدهمین سفر رسمی خود به چین گفت که آمریکا باید برای همیشه اتحادیه اروپا را از تعرفه های ناعادلانه فولاد معاف کند.

به گزارش  چیلان ، مرکل امروز جمعه در پکن در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد معافیت های آمریکا برای اتحادیه اروپا در تعرفه های فولاد و آلومینیوم باید دایمی باشد.

وی گفت ما بدون هیچ واکنشی خواستار آن هستیم که آمریکا این موضوع را جدی قلمداد کرده و به طور نامحدود این معافیت را برای اروپا لغو کند.

وی به طور تلویحی هشدار داد که اتحادیه اروپا می خواهد ارتباطات اقتصادی خوبی با آمریکا داشته باشد اما مساله لغو دایمی تعرفه های مذکور موضوعی بسیار با اهمیت است.

مرکل گفت که کمیسیون اروپا دست از مذاکرات و رایزنی ها برای رسیدن به این هدف بر نمی دارد و مشورت ها در حال انجام است و در انتظار نتیجه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که اروپا و آلمان چه موضعی در باره تعرفه های آمریکا بر آلومینیوم و فولاد دارند، ‌گفت باید به طور دایمی این تعرفه ها لغو شود.

همزمان ‘گایو فونگ سخنگوی’ وزارت بازرگانی چین گفت که دو کشور درباره تجارت آزاد و مقابله با یکجانبه گرایی در حال رایزنی هستند و سفر مرکل به چین اهمیت فراوانی دارد.

او افزود که صدراعظم آلمان با یک هیات بزرگ تجاری از جمله صاحبان ۲۰ شرکت بسیار بزرگ به چین سفر کرده است که مجموع فروش آنها بیش از ۶۴۴ میلیارد دلار است و این نشان از اهمیتی است که دو کشور به روابط اقتصادی متقابل می دهند.

سفر صدر اعظم آلمان به چین مصادف با چهلمین سالگرد اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز است.

مرکل همراه هیات اقتصادیش از شهر ‘شن جن’ که شهر پیشقدم در اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز چین بود، دیدار خواهد کرد که علامتی موثر از سوی آلمان در حمایت از دور جدید اصلاحات و درهای باز چین را نیز نشان می دهد.

بر اساس تلاش رهبران دو کشور، پتانسیل های چین و آلمان در زمینه های دیجیتالی شدن، خودرو‌های انرژی نوین، هوش مصنوعی و خودران ها بسیار توسعه یافته و با فضای گسترده ای برای رشد روبرو است.

2

تاریخ انتشار : ۴ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷
شناسه مطلب : 18167
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.