تازه ترین عناوین
رشد ۲۵ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ ایران در ۲ ماهه نخست امسال
در کمتر از 2 ماه مانده به شروع تحریم های بخش فولاد ایران توسط آمریکا، موتور صادرات این بخش با قدرت کار می کند و مشتریان ایران به دنبال بهره برداری حداکثری از فرصت زمان باقی مانده هستند و حتی اعمال دستوری دلار 4200 تومانی نتوانسته تاثیری بر روی این موضوع بگذارد.

به گزارش  چیلان  و براساس گزارش کامودیتی عملکرد صادرات شرکت های بزرگ فولادساز ایران در اردیبهشت جهش ۱۰۴ درصدی را نسبت فروردین ماه و ۳۶ درصدی نسبت به اردیبهشت سال قبل را نشان می دهد.

فولادسازان بزرگ کشور در اردیبهشت ماه ۸۵۹ هزار تن صادرات فولاد داشتند.

این شرکت ها در دو ماهه اول امسال هم در مجموع یک میلیون و ۲۷ هزار تن فپلاد صادر کردند که رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.

اصلی ترین صادرکننده ایران فولاد خوزستان با صادرات ۳۵۹ هزار تن در اردیبهشت ماه و بیش از ۴۹۱ هزار تن در دو ماهه اول امسال بود. رشد صادرات فولاد خوزستان در بین ماه های فروردین و اردیبهشت ۷ درصد گزارش شده است.

فولاد مبارکه به عنوان دومین فولادساز برتر موفق به صادرات ۲۰۳ هزار تن در اردیبهشت ماه و ۲۴۲ هزار تن در دو ماهه اول سال شد. رشد صادرات فولاد مبارکه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۳ درصد بود.

عمده محصول صادراتی فولاد مبارکه تختال و کلاف گرم است.

سومین صادرکننده برتر فولاد ایران، ذوب آهن اصفهان با صادرات ۱۹۴ هزار تن بود.

نشریه شماره ۷۹  چیلان  (اینجا) نیز به موضوع جهش حجم صادرات در مصاحبه با اعضای هیئت مدیره هفت الماس اشاره کرده بود و همانگونه که پیش بینی می شد رشد صادرات به ثبت رسید.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸
شناسه مطلب : 18398
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.