فروش ۳۴۴ میلیارد تومانی کاوه در دو ماهه نخست امسال
شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در دو ماهه نخست امسال موفق به فروش 344 میلیارد تومان شد.

به گزارش  چیلان ، فولاد کاوه سال ۹۶ را با فروشی معادل ۱۸۰۰ میلیارد تومان به پایان رساند که حجم عمده فروش را بیلت صادراتی تشکیل می‌داد.

از ابتدای سال ۹۷ شرکت در فروردین ماه فروشی معادل ۱۷۱ میلیارد تومان داشت که شمش بیلت صادراتی با نرخ ۲٫۱ میلیون تومان نسبت به میانگین فروش سال پیش (۱٫۸ میلیون تومان ) رشد قابل ملاحظه ای داشت.

البته باید گفت تمام نرخ‌های فروش فروردین از میانگین نرخ فروش کل سال ۹۶ بالاتر بوده است.

در اردیبهشت ماه با رشد اندک، شرکت فروش خود را به ۱۷۳ میلیارد تومان رساند که با نرخ‌های خوبی در فروش آهن اسفنجی و بیلت صادراتی روبه‌رو هستیم.

در بورس کالا از ابتدای سال تا ۲۳ خرداد، شرکت فولاد کاوه ۲۷ هزار تن عرضه شمش بلوم (۱۵۰*۱۵۰) را داشته که تقاضای بسیار خوبی برای محصولات وجود داشته است. به عنوان مثال برای ۲۰ هزار تن شمش عرضه شد در ۲۳ خرداد حدود ۵۷ هزارتن تقاضا وجود داشته که نشان از وجود خریدارانی قوی برای محصولات شرکت می‌باشد.

از ابتدای سال شمش‌ها با میانگن نرخ با ۲۲۴۰۰ ریال عرضه شده اند و با میانگین ۲۲۸۵۰ ریال به فروش رسیده اند. اما حجم اصلی عرضه شرکت ۲۰ هزار تن در ۲۳ خرداد است که معامله ای به حجم ۵۰ میلیارد تومان ثبت شده و تقاضایی معادل ۱۳۳ میلیارد توامن برای شمش شرکت وجود داشت که به نظر نرخ‌های فروش رشد دوباره ای خواهند داشت.

با تحلیل‌های انجام گرفته با شمش ۵۰۰ دلاری و نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی شرکت می‌تواند به ازای هر سهم ۵۸ تومان سود بسازد که اصلا دور از انتظار نیست.

2

تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۲
منبع : رادیو سهام
شناسه مطلب : 18722
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.