کتاب سال فولاد 99

از طرح توسعه فولاد هرمزگان چه خبر؟
250 میلیون تومان از هزینه اجرای طرح توسعه فولاد هرمزگان از طریق فاینانس تامین شده و باقی آن از طریق درآمدهای شرکت و آورده‌های سهامداران خواهد بود که پس از راه اندازی این طرح تولید روزانه این شرکت از 1.5 تن در روز به به 3 تن در روز خواهد رسید.

به گزارش  چیلان ، صورت‌مالی سال ۹۶ شرکت «فولاد هرمزگان جنوب» در تاریخ ۳ تیر ماه اعلام شد و طی آن، رشد ۸۰ درصدی درآمدهای عملیاتی این شرکت شناسایی شد.

بهنام خوارزمی رئیس برنامه‌ریزی مالی اعتبارات این شرکت درخصوص افزایش درآمدهای عملیاتی شرکت در سال گذشته گفت: طی این مدت میزان درآمدهای عملیاتی با رشد ۸۰ درصدی روبه‌رو شده که این رشد به واسطه افزایش حجم فروش و قیمت محصولات شرکت بوده است.

وی همچنین با اشاره به دوران گذار شرکت از زیان‌دهی سال‌های قبل و سودده شدن آن در مدت زمان سال ۹۶ تصریح کرد: طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ که به‌عنوان سال‌های بحران صنعت فولاد نامیده می‌شد این شرکت با مازاد عرضه مواجه شد که عمدتا قیمت‌ها در سطح بسیار پایین قرار گرفته بود اما در سال گذشته همزمان با افزایش قیمت داخلی و جهانی فولاد، میزان تقاضا در بازار نیز رشد محسوسی را تجربه کرد و شرکت توانست نه تنها محصولات تولیدی همان سال را بفروش رساند بلکه مازاد عرضه سال‌های گذشته را نیز جبران کرد.

وی درخصوص طرح توسعه‌ای در دست اجرای شرکت گفت: در حال حاضر، این شرکت روزانه ۱.۵ تن تولید را در دستور کار قرار داده و طبق برنامه‌ریزی‌ها برای طرح توسعه جدید میزان تولید به ۳ تن در روز خواهد رسید.

خوارزمی با ارزیابی میزان هزینه‌های این پروژه تاکید کرد: ۲۵۰ میلیون تومان از هزینه اجرای این طرح از طریق فاینانس تامین شده و باقی آن از طریق درآمدهای شرکت و آورده‌های سهامداران خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: آورده‌های سهامداران یکی از منابع اساسی تامین هزینه طرح توسعه‌ای بوده و این درحالی است که سهامدار اصلی شرکت، فولاد مبارکه اصفهان است.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴
شناسه مطلب : 19210
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.