اقدام فداکارانه یک شرکت فولادی در راستای مسئولیت اجتماعیفولاد هرمزگان روشنایی بندرعباس را به منافع بنگاهی خود ترجیح داد
شرکت فولاد هرمزگان با صرفه‌جویی در مصرف برق به میزان ۱۲۰ مگاوات در زمان پیک بار با خارج کردن یکی از کوره‌های تولید به تعهد خود در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه انرژی عمل کرد.

به گزارش  چیلان ، آرش بابایی، مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد هرمزگان گفت: به منظور انجام مسئولیت‌های اجتماعی شرکت و در راستای تحقق تامین و توزیع پایدار انرژی الکتریکی کشور به درخواست دیسپاچینگ ملی و با توجه به کمبود برق در ساعات اوج بار اقدام به کاهش مصرف به میزان ۱۲۰ مگاوات از تاریخ ۲۰ خرداد کرده‌ایم.

بابایی افزود: کاهش بار با توجه به نیاز مبرم کشور در زمان اوج مصرف، کمک قابل‌توجهی به پایداری سیستم توزیع انرژی الکتریکی برای جبران کمبود برق در فصل تابستان می‌کند و شرکت فولاد هرمزگان تا زمان کمبود انرژی الکتریکی و نیاز شبکه همکاری خود را با برق منطقه‌ای کماکان ادامه خواهد داد.

وی اظهار کرد: عملکرد صنایع فولادی ۲۴ ساعته است و بازگشت دوباره کوره‌های فولاد به چرخه مستلزم هزینه‌هایی گزاف است که فولاد هرمزگان با در نظر گرفتن رسالت‌های اجتماعی خود با برق منطقه‌ای استان همکاری می‌کند که دلیل اصلی کمتر بودن ساعات خاموشی در شهر بندرعباس نسبت به شهرهای همجوار همکاری شرکت فولاد هرمزگان با برق منطقه‌ای استان در ساعات اوج مصرف است.

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولادهرمزگان یادآور شد: در سال‌جاری با توجه به کمبود نزولات آسمانی و عدم توان تولید برق از طریق نیروگاه آبی، کشور با کاهش تولید برق مواجه است و برای تداوم تولید و پایداری شبکه سراسری نیاز به همکاری مصرف‌کنندگان عمده برق است.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ آگوست ماه ۲۰۱۸ ساعت ۱۱:۲۵
شناسه مطلب : 20389
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.