وزارت صمت دستورالعمل تنظیم بازار فولاد را اصلاح کرد
وزارت صمت در نهایت مجبور به اصلاح دستورالعمل تنظیم بازار کرد و علاوه بر تعیین نرخ پایه عرضه ها مجبور به برداشتن سقف رقابت فولاد در بورس کالا شد.

به گزارش  چیلان ، دکتر جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به دکتر حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالا اصلاحیه دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی را ابلاغ کرد. براساس این اصلاحیه قیمت پایه محصولات فولادی از این پس در بورس کالا معادل متوسط نرخ کشف شده کالاها در ۴ عرضه آخر بورس کالا خواهد بود. همچنین از این به بعد سقف رقابت در معاملات بورس کالا برای محصولات فولاد برداشته خواهد شد.

در نامه سرقینی به مدیرعامل بورس کالای ایران آمده است: برای تامین کامل نیاز بازار، کف عرضه ها افزایش یافته است و کالاهای پر طرفدار به سبد عرضه اضافه شده است. همچنین توافق شده که با توجه به تعداد محدود خریداران اسلب، از این پس اسلب مورد نیاز کارخانجات بدون هیچ محدودیتی برمبنای قیمت کشف شده بورس برای بیلت (حداکثر تا ۵ درصد بیثشتر از قیمت بیلت) انجام و در بورس ثبت خواهد شد. علاوه براین، با توجه به اینکه خریداران محصولات فولادی از تاریخ اول مرداد به بعد موظف به عودت ۷۵ درصد کالای تولیدی زنجیره بعدی به بازار بورس هستند و ممکن است آنها را به قیمت های بالاتر از زمان کنترل سقف بفروشند، موظف به تسویه حساب کالای خریداری شده از فولادسازان با قیمت های کشف شده روز هستند.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
شناسه مطلب : 20807
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.