صادرات فولاد شرطی شد/ فولادسازان درصورتی اجازه صادرات دارند که در بورس عرضه کنند
تامین نیاز داخل از اولویت های اصلی است و با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکتهای فولادی اجازه صادرات دارند که محصول خود را در بورس عرضه کنند.

سیف الله امیری، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آزاد سازی سقف رقابت در‌ معاملات بورس‌کالا‌ برای‌ فولادی‌ها قطعا در کوتاه مدت تاثیر مثبتی بر بازار خواهد داشت.

وی اظهار کرد: با اینکه آزادسازی سقف رقابت در بورس دست فولادی‌ها را باز گذاشته ولی در عین حال قیمت پایه‌ای هم تعیین شده است ولی بلا شک در چند عرضه بعدی در بورس قیمت براحتی شکسته می‌شود.

امیری با بیان اینکه هدف ما تامین نیاز داخل است، تاکید کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکتهای فولادی اجازه صادرات دارند که محصول خود را در بورس عرضه کنند.

وی اطمینان داد که طی ماه‌های آتی فولاد به حد کافی در کشور عرضه می‌شود و مشکل مصرف کنندگان فولاد نیز حل خواهد شد.

مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر لزوم قطع دست دلالان بازار فولاد یادآور شد: اگر بتوانیم دست دلال ها را از این بازارقطع کنیم و کالا را بدون واسطه به دست تولید کننده برسانیم بدون شک تاثیر بسیارمثبتی در کاهش قیمت ها می‌گذارد.

امیری اضافه کرد: دلالان و احتکار کنندگان باعث مشکلات موجود بازارند چرا تولید فولاد حتی بیشتر از سالهای قبل هم بوده است البته سازمانهای حمایتی و نظارتی در این موضوع بسیار فعالند و احتکارکنندگان نیز با شناسایی از سوی این سازمانها مجبور به عرضه فولاد در بازار می‌شوند.

2

تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
منبع : ایلنا
شناسه مطلب : 21085
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.