نامه کانون های بازنشستگی صنعت فولاد به رئیس دیوان عدالت اداری:آیین نامه جدید استخدامی کارکنان صنعت فولاد را اصلاح کنید
تعدادی از کانون های بازنشستگی صنعت فولاد کشور با ارسال نامه ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار جایگزین شدن آیین نامه جدید استخدامی کارکنان صنعت فولاد شدند.

به گزارش  چیلان ، تعدادی از کانون های بازنشستگی صنعت فولاد کشور مدعی اند حکم شماره ۸۰۹ مورخ ۲۳ آبان سال ۹۶، کلاسه ۹۶/۱۰۸۱ دیوان عدالت اداری مبنی بر رد آیین نامه استخدامی فولاد کشور به زیان بازنشستگان تمام شده از این رو حجت الاسلام بهرامی (رئیس دیوان عدالت اداری) درخواست کرد آیین نامه جدید دیگری جایگزین آن شود.

به گفته اعضای کانون بازنشستگان صنعت فولاد با این حکم حدود ۸۶ هزار بازنشسته از سال ۹۶ بدون آیین نامه رها شده و بسیار زیان دیده اند.

به اعتقاد کانون های بازنشستگی صنعت فولاد قبل از رد آیین نامه استخدامی فولاد از سوی دیوان عدالت اداری، دولت باید آیین نامه جدیدی تهیه و تصویب می کرد. تا مجموعه کسانی که از این آیین نامه مشترک برخوردار بودند، متضرر نشوند.

در ادامه نامه کانون های بازنشستگی صنعت فولاد خطاب به رئیس دیوان عدالت اداری آمده است: بجای تنبیه یا تعزیز دولت با این حکم دیوان، بازنشستگان محروم مورد ظلم قرار گرفته و از حقوق حقه خود محروم شده اند. این درحالی ست که در حال حاضر حدود شش هزار نفر شاغل در واحدهای تولیدی صنعت فولاد و معدنی با همین آیین نامه مشغول کار هستند و براساس آن از دستمزد آنها کسورات بازنشستگی کسر و به حساب صندوق بازنشستگی واریز می شود.

در پایان این نامه، کانون های بازنشستگی به نیابت از بازنشستگان فولاد درخواست رسیدگی به مشکلات خود را مطرح کرده و گفته اند: اینجانبان امضاکنندگان ذیل این نامه از دیوان عدالت اداری تقاضا داریم ترتیبی اتخاذ کنند تا آیین نامه جدیدی که با آیین نامه قبلی همخوانی داشته باشد تهیه و تصویب شود (کماکان آیین نامه فولاد به قوت خود باقی بماند و مورد استفاده دستگاه های مرتبط قرار گیرد) تا این جمعیت بازنشستگان خدم فولاد از زیان مصون بمانند.

2

تاریخ انتشار : ۲ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴
منبع : ایلنا
شناسه مطلب : 21987
ارسال

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.